×

آموزش ابزار KWFinder

با توجه به اینکه محتوا یکی از مهمترین عوامل سئو است، این بخش از ابزارهای سئو را به معرفی و آموزش KWFinder اختصاص داده ایم. اهمیت استفاده از کلمات کلیدی در بهینه سازی سایت، مارا نیازمند یک ابزار مناسب برای تشخیص سختی عبارات و تعیین یک کلمه مناسب میکند. KWFinder یکی از بهترین ابزارهایی است که میتواند برای یافتن یک کلمه کلیدی مناسب راهنمای وبمستران باشد. همانطور که از نام Keyword Finder پیداست، کاربرد این ابزار آنالیز عبارات و ارائه بهترین کلمات مشابه برای تشخیص رقابت آسانتر میباشد.

آموزش نحوه کار با ابزار KWFinder

هنگامی که به سایت KWFinder.com مراجعه کنید، باصفحه زیر روبرو خواهید شد. در این قسمت به آموزش سربرگهای KWFinder میپردازیم. صفحه اول دو سربرگ دارد که یکی برای جستجوی کلمه کلیدی میباشد و دیگری، با بررسی نام دامنه مهمترین کلمات کلیدی آن را که در صفحه اول گوگل حضور دارند به شما معرفی میکند. البته بخش Search By domain فقط URL های انگلیسی را بررسی میکند، درصورتی که نام سایتتان یا تگ و کتگوری موجود در آدرس به زبان فارسی باشد نمیتوانید نتایج آن را مشاهده کنید.

بخش Search By Keyword نیز از کشور ایران پشتیبانی نمیکند، اما میتوانید زبان فارسی را در سربرگ Language آن استفاده کنید. کاربرد این سربرگها در زیر شرح داده شده است:

Keyword : که در ان عبارت مدنظرتان را وارد میکنید.

Location : که نتایج را بر اساس کشور بازدیدکنندگانتان ارزیابی میکند. این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است. به عنوان مثال نتایج عبارت “دسر شکلاتی” در مکزیک قطعا با کشور ایران تفاوت خواهد داشت.

Language : انتخاب زبان عبارت کلیدیتان که در بخش Keyword وارد کرده اید به روند آنالیز و افزایش دقت نتایج کمک میکند، بهتر است برای افزایش دقت نتایج این قسمت را در حالت Any Language رها نکنید.

در نهایت باید یک اکانت رایگان در این سایت ایجاد کنید تا بتوانید 10 روز به صورت رایگان از ابزارهای ان استفاده کنید. بعد از گذشت این مدت باید یک اکانت ویژه خریداری کنید.

معرفی ابزار KWFinder

بررسی آمار و نتایج بدست آمده

معرفی سربرگ های KWFinder

در نهایت شما با این صفحه مواجه خواهید شد. در سمت چپ صفحه تمامی کلمات مرتبط با عبارتی که انتخاب کرده اید بر اساس جستجوی بیشتر رتبه بندی میشوند. قسمت Trend تاریخچه جستجوی کلمات را نشان میدهد، قسمت Search نیز میانگین جستجو در هر ماه، بر اساس 12 ماه اخیر را اعلام میکند.

یکی از جالبرتین کاربردهای KWFinder ، قسمتهای CPC و PPC هستند که در پایین شرح داده شده اند :

CPC : در این بخشف هزینه استفاده از ادوردز برای هر کلیک در این کلمه تخمین زده شده است. شما میتوانید به کمک این بخش حدس بزنید که برای استفاده از ادوردز و قرار گرفتن در رتبه 1 گوگل چه مقدار هزینه ای باید پرداخت کنید.

PPC : همچون قسمت قبل، میزان رقابت برای استفاده از ادروزد در عبارت موردنظرتان را بیان میکند.

در کنار آنها بخش KD نیز سختی رقابت را برای شما نشان میدهد که به کمک آن میتوانید هزینه خدمات سئو سایت خود را در هر عبارت تخمین بزنید.

 

 

انتخاب کلمه کلیدی در سئو

 

مشاهده رقابت در یک Keyword

مشاهد سایتهای رقیب

به کمک قسمت SERP Overview شما با مشاهده مهمترین صفحاتی که در Keyword موردنظرتان رتبه کسب کرده اند، میتوانید بزرگترین رقبایتان را مشاهده کنید. همچنین در بهش Monthly Searches میتوانید میزان جستجو را در ماه های اخیر مشاهده کنید.

بخش Keyword Difficulty نیز سختی عبارت را نمایان میکند که متاسفانه در ایران کاربرد چندانی نخواهد داشت. به دلیل اینکه نمیتوان کشور ایران را انتخاب کرد، نتایج این بخش در کل کشور های مقایسه خواهد شد و بدین ترتیب چگالی کلمه کلیدی کاهش خواهد یافت.

برچسب ها :