جایگاه محتوا

ارزش محتوا در سئو

ارزش محتوا در سئو
5 (100%) 4 votes

 • arrow_drop_down مقدمه

  جایگاه و ارزش محتوا در سئو بسیار حائز اهمیت است. به طوری که عبارت Content Is King به معنی “محتوا پادشاه است” به عنوان یک ضرب المثل از کارشناسان سئو شنیده می شود. این عبارت متذکر می شود که محتوای با کیفیت و شاخص، از مهمترین فاکتورهایی است که برای موفقیت در سئو تاثیر گذار است. محتوای با ارزش، حتی قبل از ساخته شدن موتور گوگل برای مایکروسافت ارزشمند بوده به طوری که بیل گیتس، آن را دو سال قبل از تولد موتور گوگل (در سال 1996) گفته است.

  تاثیر و ارزش محتوا در کسب رتبه در گوگل

  ابزار شما در رقابت برای کسب جایگاه بالاتر، محتوای شما است. همیشه سعی کنید در یک بازه زمانی مشخص سایتتان را بروز نگه دارید و گوگل را عادت دهید که شما را تحت نظر بگیرد، در نوشتن مطالب به کلمه های کلیدی سایتتان اشاره کنید، همچنین لینک سازی داخلی نیز تاثیر مثبتی بر جایگاه شما خواهد داشت.

 • arrow_drop_down

  محتوای با ارزش

  ارزش محتوا، ارزش سایت شما است. تقریبا هر چیزی که به جایگاه شما مربوط می شود با محتوای شما هم مرتبط است! رعایت اصول سئو در نوشتن محتوا، برای کسب و کار شما نیز سودآور است. اما یک محتوای با ارزش چگونه محتوایی است؟

  محتوا باید که مورد پسند کاربران و گوگل باشد، با توجه به این که گوگل هم رضایت کاربران را اولویت قرار می دهد نوشتن یک محتوای با ارزش آنچنان هم سخت نیست. هرچه محتوای شما کامل تر و جامع تر باشد ارزشمند تر است.

  محتوای کامل

  صرفنظر از ارزش معنایی متن نوشته شده، محتوای شما باید پیرو قواعد و اصول نوشتاری باشد. نباید در استفاده از کلمات کلیدی زیاده روی کرد. همچنین باید به اندازه و نوع و رنگ متن توجه شود، برای نوشتن محتوای مفید همواره خودتان را جای کاربران قرار دهید. شما قطعا به خواندن محتوای طولانی که در آن از هدر استفاده نشده مشتاق نیستید! تصور کنید خواندن مطالبی که با فونت های کوچک نوشته شده اند و یا رنگ انها چشم ما را خسته می کند چقدر کسل کننده است. قبل از انتشار متن خودتان در جایگاه کاربر یکبار آن را تست کنید!

  محتوای جامع

  یک محتوای کپی شده هیچ ارزشی ندارد. محتوای شما باید چکیده ای از مطالب رقبای شما باشد. این مورد را دست کم نگیرید، تقلید کردن از دیگران کار ساده ای است، شما باید خودتان یک مطلب جدید با همان موضوع بسازید، هرچه خلاق تر باشید جایگاه بهتری هم خواهید داشت. محتوای شما باید در سطحی باشد که درک آن برای عموم افراد راحت باشد، کلمات در هم و نامنظم ارزش محتوایی ندارند. شما از خواندن محتوایی که معنای خاصی را از آن دریافت نمی کنید خسته می شوید. از نظر گوگل نیز متنی ارزشمند است که به سایت های معتبر بک لینک شده باشد و در آن از عکس و نمودار برای تفهیم موضوع استفاده شود.

   

 • arrow_drop_down

  چطور محتوای سئو شده بنویسیم؟

   

  سئو در کیفیت محتوا

  •  به یاد داشته باشید که کیفیت محتوا از کمیت آن با ارزش تر است. محتوای تولید شده باید معتبر باشد و همچنین بر اساس نوع نگارش نویسنده بوده و کپی نباشد. نویسنده باید از کلمات رسا و مفهوم استفاده کند به طوری که درک مطلب توسط کاربر به سادگی انجام شود.
  •  در نوشتن مطالب باید همواره این سوال را از خودمان بپرسیم که مخاطب شما می خواهد چه چیزی را مطالعه کند؟اولویت در رتبه بندی گوگل همیشه رضایت کاربران است.
  •  توجه به کیفیت مطلب نباید شما را از خوانایی متن غافل کند.

  سئو در نگارش محتوا

  •  از کلمه کلیدی خود در بخش Title استفاده کنید، بهتر است که Title شما با کلمه کلیدی تان شروع شود.
  •  در تگ H1 , H2 , H3 از کلمه کلیدی استفاده کنید. تگ H1 مانند Title دوم شما می باشد و اهمیت بیشتری دارد.
  •  در نوشتن متن از کلمات کلیدی به اندازه ی کافی استفاده کنید، به خاطر داشته باشید که استفاده ی زیاد از کلمه کلیدی تاثیر منفی بر سئوی سایت شما دارد.
  •  هرچه طول متن نوشته شده بیشتر باشد از اعتبار بیشتری برخوردار خواهد بود البته به شرطی که در چارچوب قوانین گوگل قرار بگیرد.
  •  اضافه کردن عکس مرتبط با مطلب نیز می تواند مفید باشد، کلمه کلیدی شما باید در نام تصویر و همچنین متن جایگزین آن حضور داشته باشد.