×

انواع استراتژی سئو سایت

استراتژی سئو سایت شامل اقداماتی است که برای افزایش رتبه سایت، باید شناخت کافی از آنها داشته باشیم. امروزه با افزایش رقابت بین کسب و کارهای اینترنتی، رقابت در جذب مشتری نیز افزایش یافته است. استراتژی های سئو سایت، راهکار هایی هستند که شما را در کسب جایگاه مناسب در بازار اینترنت راهنمایی می کنند و اگر به درستی انجام شوند، میتوانند حجم عظیمی از مشتری و سرمایه را به سمت شما روانه کنند.

قبل از مطالعه انواع استراتژی سئو سایت، بروزرسانی مداوم سایت را فراموش نکنید. مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که گوگل را عادت دهید مرتبا سایت شما را بررسی کند.

استراتژی سئو در تولید محتوا

بهینه سازی محتوا را می توان در موارد زیر بیان کرد:

کلمه کلیدی

در انتخاب کلمه کلیدی باید رقابت را بررسی کنید. هرچه رقابت سخت تر باشد به زمان و تلاش بیشتری برای غلبه بر رقبای خود نیاز دارید. سایت هایی که تازه ایجاد شده اند بهتر است ابتدا کلمات کلیدی ساده که رقابت در آنها سبک است را انتخاب کنند و در آنها اعتبار کسب کنند. در تعداد کلمات عبارت کلیدی، به این نکته توجه داشته باشید که گوگل کاراکتر های بعد از پنجمین کلمه را در نظر نمیگیرد.

استراتژی نگارش محتوا

محتوا برای گوگل اهمیت زیادی دارد و بالاترین جایگاه را در استراتژی سئو سایت به خود اختصاص می دهد. کلمه کلیدی تان باید در تیتر که با هدر H1 نوشته می شود، حضور داشته باشد. بهتر است که تگ H1 فقط یک بار در عنوان محتوا استفاده شود و کلمات کلیدی در تگ های H2 تا H6 به ترتیب توزیع شوند. گوگل دوست دارد که طول محتوای شما بین 2000 تا 2500 کلمه باشد و در آن از لینک های داخلی و خارجی استفاده شود. بهترین مکان برای لینک سازی، میان هر 300 الی 400 کلمه یک یا نهایتا دو لینک می باشد. در نهایت، قراردادن تصاویر و ویدیو اعتبار محتوا را افزایش میدهد.

توضیحات متا و تگ عنوان

تگ عنوان باید همان متنی باشد که میخواهید با جستجوی آن، محتوای شما به کاربر نمایش داده شود. توضیحات متا یا متغیر های اسنیپت تاثیر مستقیمی بر سئو سایت شما ندارند. تگ متا می تواند خلاصه ای از محتوای شما باشد تا کاربر را متقاعد کند که محتوای شما ارزش خواندن دارد. اگر توضیحات متا از 160 کاراکتر بیشتر باشد به صورت ناقص در صفحه نتایج نمایش داده می شود، بنابراین بهتر است بیشتر از این مقدار ننویسید.

نقش سایت و قالب آن در استراتژی سئو سایت چیست ؟

استراتژی سئو قالب سایت

قالب شما باید سبک و کم حجم بوده و کدنویسی آن به صورت منظم انجام شود. قالب تاثیر بسزایی در سرعت بارگذاری سایت دارد، گوگل از سال 2013 به سرعت لود صفحات در رتبه بندی توجه می کند. برای بهینه سازی قالب میتوانید از خدمات مشاوره سئو سایت بهره مند شوید. اگر در سایت خود امکانات زیادی نیاز دارید که به حجم سایت می افزاید پیشنهاد میکنیم که در ابتدا از آنها صرف نظر کرده و سایت خود را سبک و بهینه راه اندازی کنید. زمانی که رتبه های مورد نظر را کسب کردید می توانید قالب سایت را مطابق با میلتان تا حدودتی تغییر دهید. این استراتژی می تواند هزینه های شما را در کسب رتبه کاهش دهد.

طراحی قالب رسپانسیو

حتما از اهمیت واکنش گرا بودن سایت اطلاع دارید! امروزه دیگر گوشی های هوشمند جای کامپیوتر ها را گرفته اند و گوگل نیز به بهینه بودن سایت شما برای این گوشی ها ارزش زیادی قائل است. سایت خود را حتما ریسپانسیو طراحی کنید و از طریق این سایت موبایل فرندلی بودن آن را بررسی کنید‌! تا هم رتبه ی بهتری در گوگل کسب کنید و هم تجربه ی کاربری بهتری را به ارمغان بیاورید.

بهینه سازی URL

آدرس صفحات شما باید مطابق با کلمه کلیدیتان انتخاب شوند. بهتر است لینک محتوا کوتاه و ساده نوشته شده باشد. هرچه URL طولانی تر باشد Crawl کردن آن برای گوگل سخت تر خواهد بود.

برای بررسی سرعت سایت خود می توانید از سایت GTMetrix.com استفاده کنید.

استراتژی عالی برای لینک بیلدینگ و شبکه های اجتماعی !

متن لینک

مهمترین نکته در لینک سازی برای سایت، توجه به چگالی کلمات کلیدی در متن جایگزین می باشد. زمانی که لینکسازی به تازگی برای گوگل اهمیت پیدا کرده بود، طرفداران سئو کاه سیاه با تکرار کلمه کلیدی در انکرتکست و لینکسازی اسپم، صفحه نتایج را کنترل می کردند. پس از این ماجرا گوگل الگوریتم پنگوئن را معرفی کرد و حالا تکرار کلمه کلیدی در انکرتکست لینک هایی که به یک صفحه منتهی می شوند، به عنوان اسپم شناسایی می شود. به همین دلیل بهتر است از کلمات مشابه و انکرتکست های بلند استفاده کنید تا گوگل به شما شک نکند.

لینک بیلدینگ در استراتژی سئو را می توان در دو دسته لینک های خارجی و لینک های داخلی بررسی کرد.

استراتژی سئو در لینک سازی

با توجه به اینکه لینک ها با توجه به انکر تکستشان تاثیر بسزایی بر ارزش محتوای شما خواهند داشت، میتوان گفت لینک سازی داخلی یک ابزار رایگان برای افزایش اعتبار سایت می باشد.

بهترین راه برای ایجاد لینک های خارجی خرید رپورتاژ از سایت های معتبر در گوگل می باشد. همچنین در شبکه های اجتماعی میتوانید لینک های خارجی رایگان برای صفحات خود بسازید.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

در شبکه های اجتماعی علاوه بر لینکسازی، با معرفی کسب و کار خود باعث جذب ترافیک بیشتر خواهید شد.