×
الکسا

رتبه بندی الکسا چیست؟

رتبه بندی الکسا چیست؟
4.8 (95.71%) 14 votes

مقدمه

حتما تا کنون بارها و بارها به عبارت Alexa در وب برخورد کرده اید و مقالاتی در مورد آن خوانده اید. همچنین وب سایت ها و سرویس های خاصی نیز در مورد رتبه بندی الکسا در اینترنت ایجاد شده است که در مجموع تحت عنوان بهینه سازی و افزایش رتبه سئو سایت یا optimization موتور جست و جو فعالیت می کنند. اکنون می خواهیم ببینیم که رتبه بندی الکسا چیست و چگونه می تواند آمار بازدید کنندگان یک سایت را به دست آورد. همچنین باید ببینیم که این رتبه بندی چقدر دقیق است و  تا چه اندازه اهمیت دارد.

الکسا چیست ؟

ابتدا جالب است بدانید که سرویس Alexa یک سایت وابسته به amazon.com می باشد !  هدف این سرویس رتبه بندی پایگاه های اینترنتی از لحاظ تعداد بازدید کنندگان است. این سرویس با در نظر گرفتن برخی نکات آماری و محاسباتی سایت ها را از نظر میزان دیده شدن شان رتبه بندی می کند.

 

اگر به تازگی وب سایت خود را ایجاد کرده اید باید معمولا بین 1 الی 2 ماه صبر کنید تا بتوانید در قسمت نمایش اطلاعات خود الکسا داشته باشید. از طرفی دیگر باید در نظر داشته باشید هر چقدر آمار بازدید کنندگان سایت شما در این مدت بالاتر برود ، شانس بیشتری خواهید داشت. در رتبه بندی Alexa هر چقدر عدد شما پایین تر باشد یعنی رتبه ی شما بهتر است. بهترین راه کسب رتبه ی خوب از الکسا این است که مطالب بهتر و مفیدی در وب سایت خود انتشار دهید و در واقع به مخاطبین و کاربران تان اهمیت و ارزش دهید.

در نتیجه هر چقدر در این زمینه موفق تر باشید و بهتر عمل کنید و فعالیت مستمری در وب سایت داشته باشید ، این سیستم نیز اهمیت بیشتری به شما داده و رتبه تان بهتر خواهد شد. در حقیقت نوع تجزیه و تحلیل آمار های ارائه شده ی آن هم پس از مدتی متفاوت تر خواهد شد.

آیا می دانید چرا این رتبه بندی برای مدیران سایت ها اهمیت بسیار زیادی دارد؟ آیا می دانید که الکسا یک رتبه بندی دقیق است یا خیر؟ در حقیقت باید بگوییم که این سرویس آنچنان دقیق و براساس واقعیت نمی باشد. در واقع تا حدودی بر اساس محاسبات فرضی و احتمالی بنا شده است. پس توصیه میکنیم بر تولید محتوا و کسب رتبه در صفحه اول گوگل تمرکز کنید تا در نهایت بتوانید ترافیک بیشتری را به سایت خود هدایت کنید. و با اکتفا به رتبه ی الکسا اعتبار هیچ سایتی را قضاوت نکنید ،‌زیرا به راحتی میتوان با استفاده از ترفند و سئو کلاه سیاه آن را تغییر داد.

برچسب ها :
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *