×
الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار
4.8 (96.67%) 6 votes

مقدمه

الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم های مختلفی در گوگل وجود دارد مثل پنگوئن و پاندا. که اکنون الگوریتم جدیدی معرفی شده که به دلیل تاثیر کم این الگوریتم بر رتبه های گوگل توجه کاربران را زیادی به خود جلب نکرد. این الگوریتم مرغ مگس خوار یا Humming bird هستند.

زمانی که به دنبال مطلبی در گوگل می گردید یک عبارت را سرچ می کنید که با توجه به مطالبی که نمایش داده می شود تغییراتی در عبارت جستجو شده ایجاد می کنید و ظاهرا گوگل متوجه این رفتار کاربران به هنگام جستجو کردن می شود.

الگوریتم های قبل به طور اتفاقی روی نتایج گوگل در سایت شما تاثیر می گذارد و شما به راحتی مثبت یا منفی بودن آن را می فهمید . احتمالا متوجه شده اید که سایتی جریمه شده توسط الگوریتم پنگوئن بازدیدهای خود را از موتورهای جستجو از دست داده است. الگوریتم مرغ مگس خوار به صورت دینامیک رتبه بندی شما را تحت تاثیر قرار می دهد و متوجه شدن واکنش و رفتار های آن بسیار دشوار  است. طی تلاش ها و آزمون وخطا و مطالعات می توان تا حدودی رفتارهای مرغ مگس خوار هنگام جستجو در گوگل را پیش بینی کرد که در ادامه به توضیح آن میپردازیم.

توضیح سایت در گوگل و عوض کردن عنوان

گاهی وقتی لینک خاصی از سایت خود را سرچ می کنید متوجه می شوید که تفاوتی بین عنوان و توضیحاتی که نشان می دهد با موضوعی که خودتان در متا وارد کرده اید وجود دارد . این مسئله یکی از کارهای مرغ مگس خوار است که در این مقاله به بررسی دلایل آن می پردازیم:

  • شما وقتی در گوگل دنبال عبارت خاصی می گردید و آن را پیدا نمی کنید با عوض کردن عبارت به جستجوی عبارت های دیگر می پردازید سپس الگوریتم مرغ مگس خوار بعضی از لینک ها را حذف می کند و بعضی دیگر را تغییر می دهد و به کاربر نشان می دهد چون ممکن است اطلاعاتی که وارد می کنید برای کاربران مفید نباشد ولی جزئیات همان ، بحث مورد نظر شما باشد.

مرغ مگس خوار باید به خوبی کلمات و معنی آنها را بشناسد . مطالبی که در این فصل می گوییم باید دقیق تر و یک مقاله کاملا مجزا باشد.

  • جزئیات و اطلاعات بسته به کلمه ای است که شما جستجو کرده اید اگر این کلمه در متای صفحه نباشد ولی در محتوای آن کاملا دیده و مورد استفاده قرار گرفته باشد، گوگل به طور خودکار مقداری از عبارت که کاربر می خواهد را ، در توضیحات سایت شما قرار می دهد و آن را برای جلب توجه کاربر در عنوان صفحه می گذارد. در این بحث الگوریتم مرغ مگس خوار شانس دیگری به شما می دهد که اگر دوباره هم نتوانید آن را انجام دهید به مرور جای خود را در آن عبارت از دست می دهید.

به عنوان نمونه در تصویر می بینید که دو متن کاملا مختلف ولی مربوط به هم را جستجو می کند که یکی از آنها رتبه اول گوگل را برده است ولی الگوریتم مرغ مگس خوار توضیحات متای مختلفی برای این عبارت ها به کاربر نشان داده می شود.

 

 

  • اهمیت توضیحات ، عنوان صفحه با ارتباط داشتن موضوع بسیار مهم است که به راحتی گوگل می تواند موضوع شما را بفهمد و اگر این موضوع با محتوای شما مرتبط نباشد مرغ مگس خوار خودش آن را دوباره به طور خودکار بازنویسی می کند.

مرغ مگس خوار این خوبی را دارد که با تغییر دادن برخی توضیحات و عنوان می تواند شانس شما را برای جلب توجه کاربران بیشتر کند.

در نتیجه الگوریتم مرغ مگس خوار به شما کمک می کند با استفاده از عوض کردن عنوان یا توضیحات بازدید سایت شما را در گوگل بالا ببرد که اگر این مورد چندین بار برای صفحه سایت شما اتفاق بیفتد شما باید بازنویسی جدی تری برای نوشتن عنوان و توضیحات داشته باشید.

واکنش رفتارهای کاربران روی مرغ مگس خوار

رفتارهای کاربرانی که در سایت ها به دنبال مطالبی می گردنند یکی از فعالیت های الگوریتم مرغ مگس خوار است مثلا اگر در سایت شما کلمه ی (جام جهانی) رتبه سوم را داشته باشد ولی بازدید کنندگان بالایی داشته باشد و کاربران زیادی رتبه اول و دوم را به آن بدهند ، به مرور زمان جای شما محکم می شود.

مرغ مگس خوار اعتقاد دارد که انسان ها به دلیل تکنولوژی گوگل از روبات های گوگل برتری دارند . یکی از افرادی که بسیار مشهور است در زمینه سئو و ساخت سایتها مدیر شرکت  Moz  (Rand Fishkin) نام دارد. که او طی آزمایش های فراوانی که داشته از توییتر درخواست داشته تا متن imec lab را در گوگل سرچ کند و روی وبلاگ او که نتیجه هفتم بود کلیک کند که در این آزمایش 228 نفر شرکت کردند که در مدت زمان کوتاهی روی لینک کلیک کردند و صفحه مورد نظر را از رتبه هفتم به رتبه اول رسانند.

وقتی به دلیل سرچ کردن یک کلمه خاص این رتبه ها از رتبه هفتم به رتبه اول رسیدند باید رتبه بندی ها را تغییر دهند زیرا گوگل و الگوریتم مرغ مگس خوار انسان ها را به روبات ها ترجیح می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *