بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا چیست ؟

بازاریابی محتوا چیست ؟
5 (100%) 2 votes

 • arrow_drop_down مقدمه

  بازاریابی محتوا یا ( Content marketing )

  امروزه تبلیغات سنتی آزار دهنده هستند و با پیشرفت ابزارهای ارتباطی مردم پیام ها، تصاویر، ایمیل ها و بنرهای تبلیغاتی را نوعی مزاحمت تلقی می کنند، که تمرکز روزانه شان را بهم می ریزد. با پیدایش روش های بازاریابی اینترنتی ، بازاریابی سنتی رو به افول می رود. یکی از بهترین روش های بازاریابی اینترنتی ، بهینه سازی وب سایت می باشد. در این راستا، گام اول که بسیار مهم است، بازاریابی محتوا یا content matketing می باشد.

  بازاریابی محتوا یا content marketing چیست؟

  بازاریابی محتوا نوعی از بازاریابی اینترنتی است که کار آن تولید و اشتراک گذاری محتوا و اطلاعات مفید می باشد؛ و یا می توان گفت که در اصل هنر ارتباط با مشتری و تولید محتوای مورد نیاز او می باشد. این محتوا های مفید می تواند کتاب اینترنتی، مقاله، راهنما، دستورالعمل، ویدئو و… باشد؛ که برای جذب مشتری مفید است. می توان گفت که بازاریابی محتوا اولین گام در بهینه سازی وب سایت می باشد و باید برای آن برنامه ریزی دقیقی انجام داد.  یعنی باید محتوایی وجود داشته باشد که بتوانیم آن را بهینه سازی کنیم.

  تاثیر بازاریابی محتوا در سئو سایت

  در سئو مهم ترین و اصلی ترین نکته محتوا می باشد و با دیگر موارد مانند شبکه های اجتماعی و ساختار متفاوت است. گوگل و دیگر موتور های جست و جو هم ابتدا به وب سایت هایی با محتوای بهتر و مفید تر رتبه و رنک می دهند. امروزه در صفحات اول گوگل با وب سایت هایی با لیستی از قیمت هایشان کم تر مواجه می شویم؛ مگر این که آن وبسایت به بازاریابی محتوا پرداخته باشد. می توان گفته که عموما کاربران بیشتر به دنبال بررسی، مقایسه و جمع آوری اطلاعات هستند و هیچ فردی بدون اطلاعات کافی، محصولی را خریداری نمی کند.

  یعنی ابتدا چندین فروشگاه و سایت را بررسی می کنیم تا در نهایت از یکی خرید کنیم. طبق تحقیقات موسسه ی Roper public affair ، بیش از 80 درصد از مشتری ها ترجیح می دهند که فروشگاه ها به جای ارائه ی تبلیغات مستقیم، اطلاعات محصول را بصورت متن و مقاله ارائه دهد تا مانند ضمانتی در تصیم گیری برای خرید به آن ها کمک کند.

  بازاریابی محتوا چگونه به کسب و کار تولید کنندگان کمک می کند؟

  گاهی درک منافع این نوع بازاریابی نامفهوم است و به همین دلیل برخی در انجام آن تردید می کنند. از مزایای بازاریابی محتوا می توان به این موضوع اشاره کرد که می تواند مشتری را به فکر کردن درباره ی محصول ترغیب کرد. درواقع ساخت یک محتوا باعث ایجاد موضوعی برای بحث و صحبت بین کاربران می شود. اگر توانستید محتوایی تولید کنید که مشتری را به صحبت درباره ی آن ترغیب کند ، به این معنی ست که مشتری به خرید آن محصول نزدیک و نزدیک تر می شود.

  بازاریابی محتوا به افزایش ترافیک وبسایت شما کمک می کند

  با بازاریابی محتوا ، بازدید کنندگان بیشتری به وب سایت شما مراجعه می کنند که این موضوع بسیار حائز اهمیت است. وقتی در محصولات و اطلاعات تماس شما هم در وب سایت وجود داشته باشد دیگر می توانید امیدوار باشید که محصولات تان به راحتی به فروش می رسند.

  بهبود سئو سایت

  بازاریابی محتوا بر سئوی سایت هم تاثیر دارد. یعنی می تواند لینک هایی را از وب سایت هایی دیگر برای شما بوجود آورد که در نتیجه خزنده های گوگل را به سمت شما هدایت می کند. پس در کلمات بیشتری رتبه بالایی کسب می کنید.

  ارتباط با مشتری

  توضیح کامل و بی نقص برای مشتری بسیار جذاب است و این موضوع را به او القا می کندکه شما فروشنده ی بی نظیری هستید، محصولات تان عالی هستند و بالا بردن اطلاعات آن ها تعداد مشتری هایتان هم افزایش یافته و مشتری از خریدش احساس رضایت می کند.