بانس ریت

بانس ریت (Bounce Rate) یا نرخ بازگشت چیست؟

نوشته شده در تاریخ ، توسط : Admin بازدید : 346
بانس ریت (Bounce Rate) یا نرخ بازگشت چیست؟
4.8 (96%) 5 votes

بانس ریت به تعداد کاربرانی گفته می شود که به سایت شما وارد شده و سپس بدون هیچ کلیکی از سایت خارج می شوند. و بالا رفتن آن می تواند به کاهش رتبه سایت شما منجر شود و تاثیر منفی در سئو سایت شما دارد. پس برای حضور در صفحه اول گوگل و کاهش بانس ریت سایت خود در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

بانس ریت ایده آل برای هر وبسایت چقدر است؟

میزان بانس ریت ایده آل 40 درصد است. اگر این میزان بالای 40 درصد باشد به معنی مشکل در قسمتی از کار شماست، در واقع نیاز کاربر برآورده نمی شود و به همین دلیل از سایت شما خارج می شود. اگر این نرخ به 80 درصد یا بیشتر برسد می توان گفت فاجعه است. برای کنترل این نرخ می توانید از گوگل آنالیکیتز یا دیگر ابزار مشابه کمک گرفته و بررسی کنید که کاربران با چه کلمه ای به سایت شما وارد شده اند.

با این کار متوجه نیاز کاربر شده و با بالا بردن کیفیت محتوای خود به هدف آن ها نزدیک تر می شوید. بعلاوه می توانید جذابیت وبسایت تان را افزایش دهید و سرعت بارگزاری سایت را هم بررسی کنید. نقص در هر یک از این بخش ها باید افزایش بانس ریت می شود. افزایش بانس ریت پس از مدتی ممکن است رتبه تان را در گوگل پایین بیاورد و درنتیجه ترافیک از طرف موتورهای جستجوگر به سمت سایت شما کم می شود.

کاهش بانس ریت سایت

بررسی کلمات ورودی در وبمستر تولز: گاهی ممکن است برخی کلمات ورودی وبسایت تان با محتوا و خدمات شما مرتبط نباشند. این در حالی است که گوگل به آن ها جایگاه ویژه ای داده است. پس باید این کلمات نامرتبط را پیدا کرده و حذف کنید. گاهی هم ممکن است این کلمات در ارتباط با کار شما باشند اما مطلبی برای آن ها ارائه نداده اید؛ از این فرصت استفاده کنید و مطلب مفیدی تهیه کنید.

ریسپانسیو بودن وبسایت

به کمک ابزارهایی همچون گوگل آنالیتیکز می توانید آمار وبسایت خود را به گونه ای دقیق مشاهده کنید. گاهی ممکن است کاربران زیادی از گوشی و تبلت استفاده کرده ، اما وبسایت شما رابط کاربری خوبی برای همه ی صفحه نمایش ها نداشته باشد. پس می توانید با بالا بردن کیفیت آن، اعتبار خود را افزایش دهید.

بانس ریت (Bounce Rate) یا نرخ بازگشت چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *