×

محتوای مفید برای سئو

محتوای مفید به اطلاعاتی گفته میشود که کاربران آیا مقاله های طولانی دارای سئوی بهتری هستند؟ روزانه مقالات بسیاری را مشاهده می کنیم که از اهمیت و تاثیر محتوای طولانی بر سئو صحبت می کنند؛ همیشه این سوال مطرح است که چرا متن ها و مقالات 1500 کلمه ای جایگاه مناسبی در گوگل ندارند.

عموما مقالات طولانی ترجایگاه بهتری را به خود اختصاص می دهند زیرا دارای محتوای جامع تری هستند و در پاسخ گویی به سوالات کاربران مفید تر عمل می کنند و حتی لینک دهی به آن ها نیز بیشتر اتفاق می افتد. اما نمی توان گفت که: الزاما همه ی مقالات طولانی مفید هستند- هرچند در هر زمینه ای وجود مقالات طولانی نیز لازم است – در برخی موارد محتوای طولانی تر بر محتوای خلاصه و جامع ارجعیت دارد.

مهم ترین دلیل برای تاکید بر طولانی تر شدن محتوا این است که به مخاطبان نشان می دهد شما چقدر برای پاسخگویی به آن ها در تلاش بوده اید. مقالات طولانی همیشه  باعث بی حوصله کردن خوانندگان نمی شوند.

تاثیر کلمه کلیدی در تولید محتوای مفید

این موضوع اصلا اهمیت ندارد که مقاله ی شما چند کلمه دارد؛ بلکه مهم این است که محتوای مفید تولید کنید. یک مقاله ی مفید و جامع باید دست کم این شرایط را داشته باشد:

– پاسخ گویی به تمام سوالات مخاطبان در مورد موضوع.

– در هر صفحه ی نمایشی و هر سایزی قابلیت خواندن و کاربرد داشته باشد.

– حاوی اطلاعاتی دقیق و موثقی باشد.

– اطلاعات را در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیار مخاطبان قرار دهد.

اگر این امکان را دارید که اطلاعات یک تصویر را در قالب کلمات پیاده کنید حتما از آن استفاده کنید. زیرا دسترسی و استخراج پاسخ از تصاویر راحت تر از کلمات است. اگر مورد قبول کاربران باشید، گوگل نیز شما را می پذیرد. احتمالا تاکنون با صفحاتی مواجه شده اید که محتوای بسیار طولانی ندارد اما در گوگل جایگاه خوبی بدست آورده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *