×
تعداد کلمات کلیدی

تعداد کلمات کلیدی در مطالب

تعداد کلمات کلیدی در مطالب
4.3 (85%) 4 votes

مقدمه

مسئله ای بسیار قدیمی که بین مدیران وب سایت ها و کارشناسان سئو وجود دارد، تعداد کلمات کلیدی مجاز در مقالات سایت می باشد. این مسئله امروزه برای موتور جستجوی گوگل هم کمتر یک پارامتر مستقیم محسوب می شود. چرا که در گذشته برخی سایت ها با تکرار زیاد کلمات کلیدی موتور جستجو را درگیر کرده و ترافیک عظیمی را به سمت وبسایت خود روانه می کنند. در این صورت کاربران سایت که خواستار این وبسایت نبوده اند، مجبور می شوند که جستجوی خود را دوباره انجام دهند.

این روزها موتور جستجوگر گوگل از الگوریتم های تخصصی تری استفاده می کند و این ترفندهای سئو هم با جریمه گوگل و حذف از نتایج جستجو روبرو خواهند شد. تا اینجا حتما این سوال به ذهن تان رسیده است که “پس چند بار باید از کلمات کلیدی استفاده کرد؟” یا “در چه زمان و مکانی باید از این کلمات استفاده کنیم؟” یا “در چند صفحه کلمات کلیدی مان را بکار ببریم؟”

استفاده از کلمات کلیدی در محتوا

باید به این مسئله توجه کرد که استفاده از کلمات کلیدی در صفحات وبسایت تاثیر اندکی در نتایج گوگل دارد. پس در آن زیاده روی نکنید. و تعداد کلمات کلیدی باید به صورت طبیعی باشد ، برخی از کارشناسان سئو حداکثر تعداد کلمات کلیدی را 2.5 % مشخص کرده اند.

استفاده از تیتر ها در مطالب

برای این که به مرورگر بفهمانید که دقیقا مطلب شما درمورد چیست، باید کلمات کلیدی تیتر را در مطالب بکار ببرید. بعلاوه باید در این روند به نیاز کاربران توجه داشت؛ زیرا تلاش مرورگر برای این نیست که سایتی که فعالیت بیشتری دارد را شناسایی کند، بلکه پاسخگویی به نیاز کاربران همیشه در اولویت کار قرار دارد. درنتیجه باید نیاز کاربران را درک کرد و محتوای وبسایت ما، پاسخ آن ها باشد. زیرا کاربران هستند که اعتبار سایت را تعیین می کنند. برای کسب امتیاز بیشتر در بازاریابی محتوا به ابزاری مانند گوگل آنالیتیک نیاز دارد.

چه نتایجی درگوگل قابل نمایش هستند؟

وقتی یک کاربر کلمه ای را جستجو می کند و در نتایج با لینک وبسایت شما مواجه می شود، می خواهد بداند که آیا وبسایت شما پاسخگوی نیازش است؟ آیا وبسایت شما معتبر است؟ و یا دارای اطلاعات مفیدتر از سایت های دیگر می باشد؟ آیا این وبسایت را دنبال کنم؟ یا به جستجو ادامه دهم؟ آیا وبسایت مفیدی برای اشتراک گذاری است؟ مطلبی که پاسخگوی نیازم باشد، در این وبسایت یافت می شود؟

شما می توانید این سوالات را از خودتان بپرسید تا کارتان را پیشرفت دهید. چرا که این سوالات از تکرار کلمات کلیدی هم مهم تر هستند. زیرا تکرار کلمات کلیدی بر سئو تاثیر منفی هم دارد.

چه تعداد کلمات کلیدی باید استفاده کنیم؟

طبق آمارهای سال 2016، حدودا 90درصد وبسایت های نتایج صفحه ی اول از این تعداد کلمات کلیدی استفاده کرده اند:

  • درعنوان: 1 مرتبه
  • در سرفصل: 1 مرتبه
  • در متن اصلی: 2 الی 3 مرتبه
  • در توضیحات اضافی متن: 1 مرتبه (این قسمت تاثیر چندانی در سئو ندارد)
  • در توصیح و نام تصاویر: 1 مرتبه
  • در تگ ALT : 1 مرتبه
  • در لینک وب سایت: 1 مرتبه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *