19 تکنیک سئو کلاه سفید برای رشد قطعی رتبه شما

نوشته شده در تاریخ ، توسط : مدیر سایت بازدید : 369
19 تکنیک سئو کلاه سفید برای رشد قطعی رتبه شما
4.8 (95%) 4 votes

برای موفقیت در سئو و بالا بردن رتبه ی خود بهتر است یکی از این راه هایی که در این مقاله معرفی می کنیم را انجام دهید. این روش ها قعطا تاثیر خوبی روی رنک شما خواهند گذاشت.

تکنیک سئو کلاه سفید

سئو ی کلاه سفید چیست؟ سئو ی کلاه سفید موثر ترین و بی خطر ترین سئو می باشد. این روش تنها با دنبال کردن قوانین گوگل به نتیجه می رسد. اگر نگران طولانی مدت بودن آن هستید باید بدانید که تمام روش های درست و قانونی سئو برای به نتیجه رسیدن نیازمند صرف وقت و صبوری هستند.

از طرفی دیگر روش های سئو کلاه سیاه روشی است که در کوتاه مدت ممکن است نتیجه ی خوبی داشته باشد ، اما در طولانی مدت چیزی جز ضرر و زیان برای شما ندارد و در حقیقت این روش بیشتر به فریب موتورهای جستجوگر میپردازد. روش دیگری به نام سئوی خاکستری وجود دارد که در حقیقت روشی بین این دو می باشد.

تکنیک سئو » 1- ویکی پدیای فارسی را کامل کنید

ویکی پدیا یک داره المعارف است که توسط کاربران کامل می شود. ورژن انگلیسی این سایت بسیار کامل تر است و مطالب بسیار متنوع و بی شماری در آن یافت می شوند. اکنون شما می توانید در زمینه ی کاری خودتان اطلاعاتی به ویکی پدیای فارسی اضافه کنید. این برای شما فرصتی طلایی ست تا هم اطلاعات کاربران را بالا ببرید و هم یک بک لینک ارزشمند در ویکی پدیا بسازید.

تکنیک سئو » مقالات فارسی در حیطه ی کاری تان در ویکی پدیای فارسی

شما می توانید در زمینه ی کاری خودتان یک مطلب تهیه کنید و اگر به صفحه ی ویکی پدیای آن هم نگاهی بیاندازید و مطالب جا افتاده را پیدا کنید، می توانید آن را کامل تر کنید. همچنین در پایان باید لینک سایت خود را به عنوان منبع به آن اضافه کنید.
اگر هیچ صفحه ای برای موضوع شما وجود نداشت می توانید یک صفحه ی جدید ایجاد کرده و تمام اطلاعات خود را در آن وارد کنید. باید مراقب باشید و با استفاده از مطالب و لینک ها نا مربوط این کار را انجام ندهید. این کار سایت شما را بد نام کرده و فضای اینترنت را هم خراب می کند. پس تنها در صورتی که حرف جدیدی برای گفتن و مطلب قابل اطمینانی دارید آن را در ویکی پدیا منتشر کنید. اگر این کار را به درستی انجام دهید یک لینک nofollow بدست می آرید که در طولانی مدت تاثیر خوبی خواهد داشت.

تکنیک سئو » لینک های شکسته ی ویکی پدیا را احیا کنید

گاهی پیش می آید که به صفحه ی ویکی پدیای مقاله ی خود مراجعه می کنید و با یک بک لینک خراب بین منابع مواجه می شوید. حال اگر مقاله ی شما مرتبط است، باید آن لینک خراب را با آدرس مقاله ی خود جابجا کنید. اکنون شما برای خود یک بک لینک جدید ساخته اید.مطالب قدیمی خود را آپدیت کنید و دوباره انتشار دهید به روز رسانی یا آپدیت یکی از مقالات قدیمی تان می تواند ترافیک جست و جو و کاربران را بیشتر کند. پس اگر مطلبی دارید که محتوای خوب و قابل اعتمادی دارد آن را با کاربران خود به اشتراک بگذارید. ابتدا آن را به روز رسانی کنید و سپس در جهت افزایش ترافیک و کاربران خود از آن استفاده کنید.

تکنیک سئو » برای ساخت عنوان ها و تگ های جذاب می توانید از گوگل کمک بگیرید

همه افراد می دانند که عناوین و تگ های جذاب کلیک های بیشتری را دریافت می کنند. یعنی اگر مطلبی داشته باشید که مخاطبان زیادی روی آن کلیک کنند، پس از مدتی به یکی از لینک های برتر ارتقا پیدا می کنید. حتما می پرسید که چگونه بفهمیم کاربران بر روی چه چیز هایی بیشتر کلیک می کنند؟ برای فهمیدن این مسئله ابتدا باید کلمه ی کلیدی خود را مشخص کرده ، آن را جست و جو کنید وبه نتایج بدست آمده دقت کنید. نتیجه ای که در جایگاه اول است همان پاسخ مورد نظر شماست.

این موضوع در تبلیغات گوگل نیز صدق می کند. پس شرکت هایی که در گوگل تبلیغ می کنند همیشه در حال بهینه سازی تبلیغات خود هستند.
در وب سایت ALLTop لینک های درجه یک پیدا کنید وب سایت ALLTop وب سایتی است که فهرستی به روز رسانی شده در حوزه های تجاری مختلف در آن وجود دارد. در این وب سایت لیست بهترین وبلاگ های موجود در هر صنعت و حرفه با دسته بندی دقیق وجود دارد. برای اطلاع از وبلاگ های حوزه ی کاری خودتان، به صفحه ی اول ALLTop بروید و کلمه ی کلیدی آن را جست و جو کنید. سپس از میان دسته ها، وبلاگ هایی را پیدا کنید که با وب سایت تان مرتبط باشد. این فهرستی از افراد مرتبط با حرفه ی شما ست که می بایست با آن ها تعاملات خوبی داشته باشی.

تکنیک سئو » از محتواهایی استفاده کنید که بر روی سود متمرکز هستند

اگر راستش را بگوییم، تولید محتوای اکثر سایت ها بسیار ضعیف است. اکثرا سایت ها مطالب تکراری زیادی دارند. پس برای موفقیت ، شما باید از محتوای متمرکز بر روی سود استفاده کنید. این نوع گزینش شبیه دیگر گزینش ها می باشد اما یک فرق اساسی دارد: این گزینش بر روی نتایجی که مخاطبان می خواهند تمرکز می کند. چیزی که این نوع سازماندهی را منحصر به فرد می کند این است که بر اساس سود سازماندهی شده است و نه بر اساس موضوع. این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که مخاطبی که لیستی از لینک های گزینش شده را مشاهده می کند ابتدا از خود می پرسد کدام یک برای من سود دارند؟ پس باید طوری مطالب خود را سازماندهی کنید که مخاطب لینک شما را انتخاب کند.

تکنیک سئو » لینک گیری از وب سایت های معتبر

با وجود الگوریتم های “هامینگ برد” و “پنگوئن” می توان به راحتی الگوریتم های قدیمی تر را از یاد برد. با وجود این که سال های زیادی از تاریخ الگوریتم “هیل تاپ” می گذرد اما باید بدانید که نقش موثری در دستاوردهای موتورهای جست و جوی امروزی داشته است. هیل تاپ در حقیقت نوعی سیگنال دهی به سئو می باشد و به گوگل نیز اطلاع می دهد که یک صفحه منبع hub است یا خیر.  به نظر شما گوگل از کجا می فهمد که یک صفحه منبع اطلاعات است یا خیر؟ منبع اطلاعات از کیفیت و ارتباط محتوایی لینک ها مشخص می شود. در حقیقت از آنجایی که صفحاتی که از آن ها لینک می گیرید در ارتباط با موضوع کاری شما می باشند پس این مسئله درست می باشد.

نکته: برای هر مطلب، حداقل از 3 منبع معتبر لینک های مرتبط بگیرید. با این کار گوگل می فهمد که وب سایت شما یک منبع اطلاهاتی قوی برای هیل تاپ می باشد.

تکنیک سئو » صفحاتی که در صفحه ی 2 یا 3 نتایج گوگل هستند را تقویت کنید

اگر یکی از صفحات وب سایت شما در صفحه ی 2 یا 3 از نتایج گوگل واقع شده است، امکان دارد که آن ، درصفحه ی 58 نتایج نیز واقع شده باشد. اکنون شما باید این صفحه را ارتقا دهید تا به درجه ی اول برسد. برای این کار کافی ست چند لینک داخلی بر سر راه شان قرار دهید:

1. برای یافتن کلمات کلیدی موجود در صفحه ی 2 و 3 نتایج گوگل می توانید از ابزار Google search console استفاده کنید. به حساب کاربری خود در این برنامه وارد شده و این مسیر را طی کنید:

حتما باید گزینه ی position را انتخاب کنید. این گونه می توانید رتبه ی هر کلمه ی کلیدی را نیز مشاهده کنید. سپس باید نتایج را مرتب کنید و به دنبال کلمه ی کلیدی بگردید که رتبه اش بین 11 الی 30 می باشد.

2. باید صفحات معتبر وب سایت خود را بشناسید. برای پیدا کردن صفحات معتبر خود می توانید از برنامه ی ahrefs استفاده کنید. پس از این که آن ها را پیدا کردید در تلاش برای ارتقا دادن آن ها باشید. ابتدا وارد ahrefs شوید، دکمه ی جست و جو و سپس گزینه ی top pages را انتخاب کنید. اکنون می توانید صفحات معتبر خود را ببینید.

3. لینک صفحه ای که می خواهید ارتقا دهید را درون یکی از این صفحات معتبر قرار دهید.

کلمه ی کلیدی خود را به ایمیل اضافه کنید زیرا میزان مطالعه و پاسخ به آن 54 درصد افزایش می یابد
وقتی فردی یک ایمیل ناشناس دریافت می کنید ابتدا کنجکاو می شوید که از طرف چه کسی بوده و چه می خواهد!
شما باید از کلمه ی زیرا در جملات ابتدایی ایمیل خود استفاده کنید. زیرا اگر دلیل کارتان را بگویید تاثیر مثبتی بر خواننده می گذارد.
مثلا در مورد افرادی که در یک صف دستگاه کپی هستند تحقیقاتی انجام شده است. مورد قابل آزمایش این است که ببینند آیا افراد اجازه می دهند کسی از آن ها جلو بزند یا خیر. وقتی افرادی درخواست خود را با دلیل اینکه عجله دارند بیان می کردند ، بیش تر می توانستند پاسخ مثبتی دریافت کنند. زیرا این کار باعث می شود در خواست شان قانونی به نظر برسد. پس شما نیز کافی ست به محتوای ایمیل خود دقت کنید.

برای description های ویدیو های خود در یوتیوب یک مطلب وبلاگی تهیه کنید

از آن جایی که گوگل صاحب وب سایت یوتیوب است این موضوع برای او بسیار اهمیت دارد و ویدئوهای یوتیوب اغلب در رتبه ی اول قرار دارند.

نکته: بیش از 200 کلمه برای description بنویسید تا در رنک بالا قرار بگیرید.
از آنجایی که گوگل نمی تواند ویدیوهای شما را تماشا کند، متن برای آن قابل فهم تر می باشد و با این کار می تواند موضوع ویدیوی شما را متوجه شده و باعث افزایش رتبه تان شود.

تکنیک سئو »مهندسی معکوس صفحه ی 6 نتایج گوگل

مهندسی معکوس صفحات 2 الی 10 گوگل همواره راهی برای لینک گیری محسوب می شود. وب سایت هایی که در این صفحات وجود دارند اغلب مربوط به افراد خلاقی هستند که فقط اوضاع شان به خوبی پیش نرفته و موفقیت زیادی کسب نکرده اند. آن ها پیش از آن که کار را به کلی رها کنند، مطالب و منابع خوبی راه اندازی کرده اند.

این منابع و مطالب اغلب به درستی نوشته نشده اند و شما می توانید آن ها را ترمیم کنید. مثلا می توانید یک کلمه ی کلیدی را جست و جو کرده و درصفحه ی ششم لینک معتبری را پیدا کنید. پس چنین مطالبی را در ارتباط با حیطه ی کاری خود پیدا کرده و آن را ارتقا دهید.

تکنیک سئو »در تگ های عنوان خود از کلمه ی کلیدی طولانی استفاده کنید

با این کار شما می توانید ترافیک وب سایت تان را به شدت افزایش دهید. برای مثال باید علاوه بر کلمه ی کلیدی اصلی تان، دیگر کلمات مهم و معتبر را نیز بکار ببرید تا تگ طولانی ایجاد کنید. زیرا ممکن است یک کلمه تاثیر بیشتری از دیگری داشته باشد و وب سایت شما را ارتقا دهد.
ویکی پدیا را برای کلمه کلیدی و ایده ی موضوعی هک کنید

برای آگاهی ار کلمات کلیدی که رقبای خود از آن بی اطلاع هستند از google keyword planner استفاده کنید. این برنامه می تواند کلمات کلیدی مشابه کلمات کلیدی خودتان به شما بدهد. و یا می توانید به ویکی پدیا بروید و کلمه ی خود را جست و جو کرده؛ و سپس در قسمتی که کلمات کلیدی و موضوعات قرار دارند، دیگر کلمات مرتبط با کلمه ی کلیدی خود را نیز پیدا کنید. در نوار قسمت راست یا چپ ویکی پدیا نیز می توانید کلمات دیگری پیدا کنید که معتبر هستند.

تکنیک سئو » برای لینگ گذاری از تکنیک “بهترین…” استفاده کنید

حتما شما نیز می دانید که داشتن لینک های معتبر و خوب، مانند داشتن پول در حساب بانکی است. مطالب وبللاگی “بهتری های …” معمولا مرتبط با یک تجارت یا صنعت خاص می باشند. اکنون چگونه باید آن ها را پیدا کنید؟
1. کلمه ی کلیدی وبلاگ های مرتبط
2. بهترین مطالب سال
3. بزرگ ترین وبلاگ های + سال
انتشار مطالبی با بیش از 1800 کلمه
قطعا می دانید که محتوای طولانی از محتوای کوتاه موثر تر و بهتر خواهد بود. بر اساس تحقیقات میانگین کلمات صفحات رتبه ی اول گوگل ، 1890 کلمه می باشد. آیا دلیل آن را می دانید؟
1. هر چه مطلب طولانی تر باشد گوگل متوجه می شود که شما اطلاعات جامع و کاملی در مورد آن موضوع دارید.
2. محتوای طولانی باعث می شود کاربران آن را بیشتر در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.
طبق تحقیقات انجام شده، مطالب طولانی تر ، 30 درصد بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند.
اولویت با اولین لینک است

برای مثال تصور کنید که شما دو لینک در وبسایت خود گذاشته اید و هر دو در یک صفحه قرار دارند. طبق قانون سئو، اولویت انتخاب گوگل، لینک اول می باشد.

نکته: برای لینک ناوبری وب سایت خود از کلمات کلیدی غنی و پر کاربرد استفاده کنید.

تکنیک سئو »کلمات کلیدی خود را بسازید

نکته ی قابل توجه اینجاست که گوگل برای کلمات کلیدی که خودتان می سازید، شما را در رتبه ی اول قرار خواهد داد. زیرا در حقیقت شما تنها شخصی هستید که آن را بهینه سازی کرده اید و خلق آن برای اولین بار توسط شما انجام شده است.
کلمات کلیدی نا شناخته را پیدا کنید

حتما می دانید که ابزار کلمه ی کلیدی به اندازه ی خود کلمه با ارزش است. اگر شما و رقیب تان از یک کلمه ی کلیدی استفاده کنید، کلمات یکسان و بی فایده خواهند بود پس می توانید از وب سایت seedKrywords.com استفاده کنید.

نحوه ی استفاده: ابتدا وارد این وبسایت شده و یک سناریو ایجاد کنید. برای این کار گزینه ی Creat my scenario را انتخاب کنید. سپس لینک آن را برای دوستان و آشنایان تان ارسال کنید تا ببینید که از چه کامات کلیدی استفاده می کنند. پس اکنون شما کلمات کلیدی نایابی دارید که می توانید آن ها را درgoogle keyword planner وارد کنید.

برای اشتراک گذاری لینک مطالب از متخصصان استفاده کنید

حتما تا کنون چندین expert roundup که مطالب وبلاگی ایده ها و افکار متخصص هستند را دیده اید که اخیرا مشهورتر شده اند. متخصصانی که این ایده ها را در مقالات خود استفاده کرده اند می خواهند که بطور طبیعی، مقاله ی شما را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند. یعنی اگر شما از چهره های سرشناس در مقالات خود استفاده کنید ترافیک وب سایت تان بالا می رود و مطلب شما به اشتراک گذاشته می شود.

1. در ابتدا باید وب سایت های برتر حیطه ی کاری تان را پیدا کنید.
2. بعد در مورد موضوعی در زمینه ی کاری تان که مقالاتی در مورد آن نوشته اند ، مطلبی تهیه کنید.
نکته: موضوعی را پیدا کنید که مخاطبان با آن مشکل دارند و به دنبال راه حل هستند.
3. برای متخصصانی که از مطالب شان استفاده کرده اید ایمیلی ارسال کنید.
4. مطالب را انتشار دهید و مختصصان را نیز از این انتشار آگاه کنید.

 

19 تکنیک سئو کلاه سفید برای رشد قطعی رتبه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *