سئو سایت | ارتقا رتبه سایت در گوگل

سئو محلی چیست ؟

بهبود سئو محلی

اخیرا گوگل به موقعیت مکانی کسب و کار های اینترنتی اهمیت میدهد و با در نظر لوکیشن کاربر نتایج مرتبط تر و بهتری را به نمایش می گذارد که اصطلاحا به آن سئو محلی یا Local SEO می گویند این واژه یکی از اصطلاحات سئو سایت است که در این مطلب به بررسی آن می پردازیم.

در واقع گوگل محل جغرافیایی افراد و سوابق جستجوهای آن ها را در نظر گرفته و بر این اساس نتایج را ارائه می دهد. مکان جغرافیایی هر کاربر را می توان با آی پی آن کاربر تشخیص داد؛ اما مکان تجارت و یا سایت شما به سادگی با رعایت اصول مشخصی قابل تشخیص است. در واقع روند بهینه سازی وبسایت برای داشتن جایگاه بهتر در نتایج مکان جغرافیایی کاربران را سئو محلی می گویند.

سئو محلی

فرض کنید کاربری در گوگل جستجو کند “بهترین رستوران شهر”، در اینجا کاربرد لوکال سئو را مشاهده می کنیم. ممکن است سایتی برای یک رستوران در شهر مشهد بالاترین رتبه را در صفحه نتایج کسب کرده باشد، اما کاربر به دنبال رستوران در شهر تهران باشد نه مشهد! در چنین موقعیتی نتایج جستجو بر اساس موقعیت مکانی کاربر تنظیم می شوند. به همین دلیل، اگر شما در شهر تهران عبارت “بهترین رستوران” را جستجو کنید، نسبت به کاربری که این عبارت را در شهر مشهد جستجو کرده با نتایج متفاوتی روبرو می شوید.

گزارشات گوگل حاکی از آن است که بیش از یک سوم از ورودی های جستجو از سال 2014، محلی هستند. اگر هر کاربر از مکان جغرافیایی در کلمات کلیدی اش استفاده کند این آمار به 50% می رسد.

خروج از نسخه موبایل