صفحه اول گوگل

صفحه اول گوگل

صفحه اول گوگل
5.1 (102.73%) 22 votes

 • arrow_drop_down مقدمه

  سالیان زیادی است که موتور های جست و جو بیشترین مراجعه کننده را به سوی وب سایت ها روانه می کنند.و همین امر باعث شده تا مدیران وب سایت ها بیشتر به سئو سایت خود توجه کنند. در این مقاله قصد داریم تا راه های رسیدن به رتبه یک صفحه اول گوگل را بررسی کنیم .

  صفحه اول گوگل

  قبل از شروع بحث اصلی باید به این نکته توجه کنید که رسیدن به صفحه اول گوگل راه میانبری ندارد و اگر کسی چنین ادعایی می کند غلط است؛ زیرا گوگل هوشمند تر از آن است که بتوان آن را گول زد. البته ممکن است که این اتفاق برای مدت کوتاهی رخ دهد اما در طولانی مدت حتی امکان جریمه شدن وب سایت از طریق گوگل نیز وجود خواهد داشت . بنابریان بهینه سازی سایت یک فرایند است و نمی توان ان را در چند روز انجام داد و نکات مربوط به ان همواره باید رعایت شود.

  بهینه سازی سایت یک فرایند است و نمی توان ان را در چند روز انجام داد و نکات مربوط به ان همواره باید رعایت شود.

  عدم کپی مطالب

  گوگل همواره درحال تغییر الگوریتم خود است تا بتواند نتایج بهتر و مفید تری را در صفحه اول گوگل به مخاطبین ارائه دهد تا علاوه بر تناسب با متن جست و جو شده اعتبار لازم را نیز داشته باشد؛ و معمولا هر چند مدت یکبار به طور کلی این الگوریتم را تغییر می دهد و با ساختاری جدید و نامی متفاوت از آن رونمایی می کند مانند الگوریتم پاندا یا مرغ مگس خوار و …

  در اکثر مواقع تغییرات الگوریتم به صورت کلی نیست و تنها از اهمیت چند پارامتر کاسته یا اهمیت آنها بیشتر می شود . در آخرین الگوریتم گوگل یعنی مرغ مگس خوار اهمیت استفاده از محتوای غیر کپی بسیار بیشتر شده است بنابراین در گام اول محتوای شما نباید از سایر وب سایت های دیگر کپی شده باشد .

  در اطلاعیه شرکت گوگل هنگام معرفی این الگوریتم گفته شد که این تغییرات برای مقابله با متقلبینی است که می خواهند هر طور شده رتبه وب سایت خود را بالاتر بیارند .

  بنابراین اگر شما صاحب وب سایتی هستید که خودتان محتوا تولید می کنید این الگوریتم کاملا به نحو شما خواهد بود چرا که نتایج غیر معتبر و کپی شده حذف و وب سایت شما در نتایج بالاتری نمایش داده می شود .

  محتوای غیر تکراری

  شاید از خودتان بپرسید محتوای کپی و غیر تکراری چه فرقی با هم دارند ؟ منظور از محتوای غیر تکراری جملاتی است که ممکن است در سایت تکرار شوند به عنوان مثال برای یک سری محصولات نباید محتوایی تکراری تهیه کرده و برای همه محصولات همان را درج کنیم .

  محتوای بالاتر از 250 کلمه

  یکی از مواردی که برای کسب رتبه در صفحه اول گوگل باید رعایت نمود، اعتبار همه صفحات است. نکته ای که در این باره وجود دارد این است که گوگل صفحات زیر 250 کلمه را فاقد اعتبار می داند و امتیازی منفی به وب سایت شما می دهد . شاید از خودتان بپرسید که برای محصولاتی که نمی توان این مقدار محتوا نوشت باید چه کرد . در پاسخ باید گفت که درج نقاط قوت و ضعف و توضیحات بیشتر درباره محصول می تواند به تولید محتوا کمک کند.

  عنوان وب سایت

  عنوان وب سایت با آدرس دامنه متفاوت است . منظور از عنوان وب سایت چیزی است که بالای مرورگر ها نمایش داده می شود و تعیین آن مطابق با آنچه که می خواهید گوگل شما را بشناسد بسیار مهم است . مثلا اگر وب سایت شما درباره فروش کفش است و عنوان آن باران است بهتر است عنوان آن را فروشگاه کفش باران بگذارید.

  یکی از مشکلاتی که مدیران وب سایت با آن درگیر هستند استفاده مرورگر ها از Cache است و این موضوع باعث می شود بعضی اوقات دید درستی از رتبه خود در گوگل نداشته باشند . به عبارتی دیگر چون مدیران وب سایت خودشان به وب سایت خود زیاد مراجعه می کنند گوگل در نتایج جست و جو آن وب سایت را بالاتر از سایرین نمایش می دهد در صورتی که در سایر رایانه ها این گونه نیست . پیش از اینکه وب سایتی را برای حل این موضوع معرفی کنیم استفاده از سه دکمه Ctrl+Shift+N را در مرورگر کروم به شما توصیه می کنیم که پنجره جدید در آن باز می شود می توانید بدون کش از اینترنت استفاده کنید و به عنوان مثال نتایج واقعی را موتور های جست و جو مشاهده کنید .

  وب سایت smallseotools.com راه حل دیگر این موضوع است و برای آن کافی است تا وارد بخش Keyword Position شده و ادرس وب سایت و کلمه کلیدی را وارد کرده و نتایج را مشاهده کنید. و یا از طریق اپلیکیشن SERP Mojo نتایج واقعی را روزانه در گوشی اندرویدی خود بررسی نمایید.

  فعالیت در انجمن ها

  یکی از راه های لینک بیلدینگ با هزینه بسیار کم فعالیت در انجمن ها و فروم های مختلف مرتبط با کسب و کار خود می باشد . برای این کار کافی است تا در این انجمن ها عضو شده و فعالیت کنید و در امضا اکانت خود ادرس وب سایت و توضیح مختصری درباره آن بنویسید . در توضیحات وب سایت خود کلمه کلیدی بنویسید که مرتبط با وب سایت شماست به عنوان مثال اگر وب سایت شما در مورد طراحی وب سایت است بهتر است در امضای خود با کلمه طراحی وب سایت به ادرس وب سایت خود پیوند داده تا گوگل سایت شما را معتبر به شمار بیاورد.

   

  امیدواریم که این مطلب برای شما مفید و موثر بوده و در بخش نظرات خوشحال می شویم تا نظر و تجربیات شما را در رابطه با کسب رتبه در صفحه اول گوگل بدانیم.