×

ارتقا رتبه سایت به صفحه اول گوگل

ارتقا رتبه سایت به صفحه اول گوگل امروز مسئله ای است که فکر مدیران کسب و کارها را به خود مشغول کرده است. حضور در اینترنت در حال حاضر بیش از هر اقدامی می تواند به رشد یک شرکت و سازمان کمک کند. برای رسیدن به صفحه اول گوگل باید استانداردهای این موتور جستجوگر را در سایت خود رعایت کنید و برای اطلاع از این استانداردها ، رعایت آنها و حفظ رتبه ی بدست آمده در گوگل باید دانش کافی در زمینه ی سئو را بدست آوردید.

در این مقاله خواهیم خواند :‌

 • چقدر بابت کسب رتبه در صفحه اول گوگل باید هزینه کنیم؟
 • زمان مورد نیاز برای کسب رتبه در گوگل چقدر است ؟
 • شرایط حضور در صفحه اول موتورهای جستجو گر چیست ؟
 • از چه روشهایی می توان برای کسب رتبه در صفحات اول استفاده کرد؟
 • چطور به رتبه اول در سرچ گوگل برسیم ؟‌
 • باید سئو را فرابگیریم، آن را به یک شرکت دیگری واگذار کنیم یا از خدمات مشاوره استفاده کنیم ؟

هزینه کسب رتبه در صفحه اول گوگل

هزینه کسب رتبه در صفحه اول گوگل ارتباط مستقیم با میزان رقابت در کلمات کلیدی مد نظر شما دارد. هرچه میزان رقابت و تعداد سایت های فعال در این زمینه بیشتر باشد و شما دیر تر اقدام به بهبود سئو سایت خود کنید باید هزینه ی بیشتری را متحمل شوید.

مسئله دیگری که در هزینه ارتقا سایت به صفحه اول گوگل تاثیر گذار است وضعیت فعلی سایت شماست. باید میزان اعتبار سایت شما در گوگل بررسی شود از جمله مواردی که در اعتبار سایت شما تاثیر گذار است می توان به : ۱- تعداد و کیفیت لینک ها ۲- تعداد صفحهات ثبت شده در گوگل ۳- میزان محبوبیت سایت و برند شما

برای برآورد هزینه سئو می توانید به این بخش مراجعه کنید.

زمان لازم برای ارتقا رتبه سایت به صفحه اول گوگل

زمان لازم برای حضور در صفحه اول گوگل نیز مطابق هزینه سئو، به میزان رقابت ارتباط دارد و همان مواردی که جهت برآورد قیمت مورد ارزیابی قرار میگیرند جهت بررسی پروژه از نظر زمانی هم موثر هستند.

حداقل زمان برای کسب رتبه در صفحه اول گوگل برای یک سایت تازه کار ۵ ماه است ( البته از طریق روش های کلاه سفید و بدون استفاده از ترفند ! )

در ماه های اول و دوم می توان روی برخی کلمات چند سیلابی در صفحه اول رتبه کسب کرد و این کلمات به مرور بیشتر می شوند تا کلمات ۲ سیلابی و تک سیلابی رتبه مورد نظر را کسب کنند.

شرایط حضور در صدر نتایج گوگل چیست ؟

برای حضور در صفحه اول گوگل باید استانداردهای سئو را رعایت کرده و توصیه می کنیم که از روش های کلاه سفید پیروی کنید. به طور کلی هدف گوگل از تعریف الگوریتم جدید برای موتورهای جستجوگر بهبود تجربه ی کاربری جستجوکنندگان است. پس شما هم باید در سایت خود به بهبود تجربه کاربری اهمیت دهید و مطالب مفید و معتبر ارائه نمایید. به طور کلی میبایست اقدامات زیر انجام شود :

 • انتخاب هاست و دامین مناسب (ترجیحا از یک کارشناس سئو مشاوره بگیرید)
 • طراحی سایت سایت سبک و سریع و کاربرپسند
 • برند سازی و معرفی در شبکه های اجتماعی
 • تولید محتوای مفید و معتبر
 • بررسی و تحلیل کاربر و اقدامات لازم بر اساس بازخوردها

روشهای کسب رتبه در گوگل

روشهای حضور در صفحه اول گوگل به طور کلی ۳ نوع می باشند‌ :

 • روش های کلاه سیاه
 • روش های کلاه سفید
 • تبلیغات در گوگل Adwords

روی های کلاه سیاه و کلاه سفید زیر با هدف بهبود سئو سایت انجام می شوند و تبلیغات ادورز با پرداخت هزینه بابت هر کلیک، سایت شما را در کلمات دلخواه در صدر نتایج گوگل نمایش می دهد.

سئو کلاه سیاه به روش های غیر اصولی و ترفند هایی گفته می شود که رتبه سایت شما را موقتا افزایش می دهد برای اطلاعات بیشتر به مقاله ی سئو کلاه سیاه مراجعه کنید. و روش های کلاه سفید به رفتار اصولی و منطقی گفته می شود که توسط گوگل توصیه شده است و نتایج بلند مدتی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

اما تبلیغات گوگل با پرداخت هزینه بابت هر کلیک انجام می شود و قیمت آن برای هر کلمه با توجه به میزان رقابت متفاوت است. مهم ترین مزیت این روش کسب رتبه آنی در کلمه ی مورد نظر است اما هزینه ی آن بسیار بالاست و در برخی کسب و کارها مقرون به صرفه نیست. هزینه ی هر کلیک برای برخی کلمات انگلیسی حتی به ۶۰ دلار هم می رسد.

کسب رتبه ی اول در گوگل

بعد از اینکه به صفحه اول می رسیم همیشه به فکر رشد و ارتقای بیشتر سایت خود هستیم. برای این منظور باید تمام موارد را یکبار مجدد بررسی و ارزیابی کرده و خود را در نقش کاربر قرار دهید. حال کلمه ی مورد نظر را جستجو کنید و تمام سایت های

آموزش سئو، مشاوره یا برون سپاری‌؟‌

برای بهبود سئو سایت و کسب رتبه در صفحهات نخست موتورهای جستجو ۳ راه حل دارید که باید با توجه به زمان و دانش فعلی خود در این رابطه تصمیم گیری کنید. توجه داشته باشید که سئو کار پیچیده ای نیست اما نیاز به تجربه ی بسیار دارد و برای تبدیل شدن به یک کارشناس سئو می بایست همیشه اطلاعات خود را در این زمینه به روز نگه دارید و مقالات آموزشی جدید را مطالعه کنید.

همچنین می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل کرده و در این رابطه مشاوره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *