×
رتبه اول گوگل

صفحه اول گوگل

مقدمه

امروزه در دنیای پیشرفت تکنولوژی، اینترنت همچون انرژی الکتریسیته تبدیل به یک رکن اساسی در زندگی بشر شده است. امروزه اولین سوال از گوگل پرسیده میشود و قرار گرفتن در رتبه یک صفحه اول گوگل در هر موضوعی از کسب و کار گرفته تا اخبار تبدیل به یک مسئله مهم در میان فعالان عرصه وب شده است. برای رسیدن به صفحه اول گوگل باید استانداردهای Google را در سایت خود رعایت کنید. SEO که مخفف Search Engine Optimization میباشد، به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است که در زبان فارسی به آن سئو گفته میشود.

کسب رتبه در صفحه اول گوگل

گفتیم که بهینه سازی سایت بر اساس استانداردهای گوگل را سئو مینامند. قبل از شروع به توضیح این استانداردها، باید بگوییم که فرایند بهینه سازی یک امر زمانبر است و یک شبه اتفاق نمی افتد. رباتهای گوگل بسیار هوشمند تر از آن هستند که بتوان آنها را فریب داده و راه هزار ساله را یک شبه طی کنید. البته میتوان سرعت این فرایند را با استفاده از تکنیکهای بلک هت سئو افزایش داد که گوگل شدیدا با آن برخورد خواهد کرد. در این صورت رتبه شما هرچند که به سرعت افزایش می یابد،‌ اما دوامی ندارد و هنگامی که گوگل از تخلف شما آگاه شود،‌ راه برگشت و جبران آن بسیار دشوار خواهد بود.

البته میتوانید با پرداخت مبلغ مشخصی به گوگل ادوردز ( که این مبلغ بر اساس کلمه کلیدی موردنظرتان تعیین میشود )، مدتی در صفحه اول حضور داشته باشید که آن نیز دائمی نخواهد بود. هنگامی که اعتبارتان تمام شود همه چیز به خانه اول باز خواهد گشت.

اولین اقدام برای این منظور چیست ؟

چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم

عواملی که در این قسمت معرفی میکنیم همگی باید در کنار یکدیگر رعایت شوند و با توجه به تنها یک مورد از آنها نتیجه قابل قبولی دریافت نخواهید کرد. همانطور که در پست ارتقا رتبه سایت عنوان کردیم،‌ عوامل سئو به صورت تضریبی بر یکدیگر تاثیر گذار هستند و برای دریافت بهترین نتیجه باید تعادل را در رعایت هرکدام به کار گیرید.

اولین قدم انتخاب هاست و دامنه میباشد که باید متناسب با زمینه فعالیتتان تعیین شوند. مواردی که باید در این قسمت رعایت شوند، همچون استفاده از کلمه کلیدی در نام دامنه و دیگر موارد را به صورت مفصل در مقاله ی “تاثیر دامنه بر سئو” بیان کرده ایم.

پس از آن، نوبت به قالب و طراحی ظاهری وبسایت میرسد. بهتر است که در این مرحله از قالبهای آماده استفاده نکنید و برای سایتتان یک قالب اختصاصی طراحی کنید. در بخش فاکتورهای سئو در طراحی سایت حجم فایلها در قالب و تاثیر آن بر سرعت سایت را برایتان شرح داده ایم.

مرحله آخر تولید محتوای منحصر بفرد و غیر تکراری،‌ و پس از آن فعالیت در شبکه های اجتماعی است. برای تولید محتوا نیز اصول خاصی باید رعایت شوند که در این پست تنها به آن اشاره کرده و از توضیحات مربوط به آن پرهیز میکنیم.

تولید محتوا چه نقشی در کسب رتبه در صفحه اول گوگل دارد؟

محتوا، ابزار کلیدی کسب رتبه در گوگل

شاید بسیاری از شما جمله معروف بیل گیتس « Content Is King » که قبل از بوجود آمدن گوگل آن را گفته شنیده باشید. محتوا یکی از مهمترین فاکتورهای سئو بشمار میرود و باید به دقت بررسی شود. هنگامی که گوگل به تازگی فعالیت خود را شروع کرده بود،‌ براحتی با تکرار کلمه کلیدی در متن در صفحه اول گوگل حضور پیدا کنیم و این موضوع، پس از گذشت زمان کوتاهی اعتراض کاربران را با خود به همراه آورد. از آن زمان به بعد حساسیت گوگل نسبت به محتوا بیشتر شد و الگوریتم های مختلفی برای جلوگیری از سوء استفاده از آن ارائه شدند. یکی از مهمترین آنها،‌ الگوریتم پاندا بود که در سال ۲۰۱۱ برای مقابله با محتوای تکراری و کپی بوجود آمد.

در حال حاضر با توجه به حساسیت بالای گوگل نسبت به محتوا، در صورتی که تعادل را در استفاده از کلمه کلیدی، هدرها،‌ لینک،‌ عکس و .. رعایت نکنید دیر یا زود جریمه خواهید شد. یک محتوای مناسب همانقدر که میتواند نقش مثبتی در سئو سایت شما ایفا کند،‌ در صورتی که غیر اصولی باشد میتواند کاملا تاثیر معکوس داشته باشد و اعتبار سایتتان را کاهش دهد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *