طراحی وب ریسپانسیو و سئو

طراحی وب ریسپانسیو و سئو

طراحی وب ریسپانسیو و سئو
4.9 (97.14%) 7 votes

 • arrow_drop_down مقدمه

  طراحی وب ریسپانسیو و سئو ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند. پس می توان گفت که به این صورت طراحی سایت یکی از بهترین اقداماتی است که در جهت بهبود و ترفیع کارایی وب سایت می توان انجام داد و بعلاوه تاثیر خوبی بر UX و افزایش بازدید و همچنین سئو سایت دارد.

  وب سایت های واکنش گرا و کارایی آن ها

  عموما گوگل بازدید کنندگان را به سمت وب سایت هایی هدایت می کند که خواستار دیده شدن هستند. وقتی کاربر به سمت وب سایت شما هدایت شود و دوباره به گوگل بازمی گردد، پس یعنی شما پاسخ نیاز کاربر را نداده اید و کلمه ی جست و جو شده ی او ارتباط چندانی با وب سایت شما ندارد. اگر وب سایت شما برای موبایل و تبلت هم مناسب باشد، کاربران بیشتر از وب سایت تان احساس رضایت می کنند.  طبق آمارهای گوگل اگر این گونه نباشه 61 درصد از کاربران دوباره به گوگل باز می گردند و جست و جو را از سر آغاز می کنند. با این توصیفات می توان گفت که بانس ریت سایت شما هم افزایش می یابد و رتبه تان پایین می آید. با طراحی وب ریسپانسیو بازدید کنندگان می توانند پاسخ نیاز های خود را در فرصت مناسب پیدا کنند.

  طراحی وب ریسپانسیو و سئو : طراحی برای بهینه سازی

  طراحان وب سایت ها همواره برای بهبود طرح های گرافیکی و بهبود تجربه ی کاربری تلاش و ایده پردازی می کند. از طرفی متخصصین سئو به استداندارد های موتور های جست و جو گر توجه بیشتری دارند تا رتبه بالا تری کسب کنند. اگر تیم بهینه سازی و طراحی به همکاری و تعامل با هم بپردازند، نتیجه ی بهتری کسب خواهند کرد که برای کاربران و خزنده ی گوگل هم مناسب تر خواهد بود. مثلا در این مثال، از نظر طراحان سایت محتوای سمت چپ که در آن به UX توجه شده بهتر است.زیرا محصولی را نمایش می دهد و برای کاربران جذاب تر است.

  از طرفی متخصصین سئو طرح سمت راست را ترجیح می دهند زیرا در آن از تگ h1 استفاده شده و هدر آن مشخص است. متن موجود در آن محصولی را معرفی می کند و این مسئله برای گوگل قابل درک است. عموما کاربران در جست و جو در گوگل، حوصله ی خواندن متن را ندارند و بیشتر جذب تصاویر می شوند. ما هم باید هم کاربران را در نظر بگیریم و هم استداندارد های گوگل تا بتوانیم در صفحه اول گوگل قرار بگیریم و ترافیک زیادی را به وب سایت خود هدایت کنیم.

 • arrow_drop_down کارایی سایت های واکنش گرا

  پرهیز از کپی کردن محتوا

  حتما از این موضوع آگاهی دارید که در الگوریتم پاندا گوگل، وب سایت هایی که صفحات مشابهی دارند را مجازات می کند. اما با طراحی وب ریسپانسیو و سئو ، محتوای شما کپی شده به حساب نمی آید. یعنی در وب ریسپانسیو نسخه های متفاوتی از یک محتوا ایجاد نمی شود و فقط یک نسخه را به روش های مختلفی نشان می دهند. در حالی که با طراحی یک سایت جداگانه برای موبایل ، مجبور که کپی کردن محتوا در آن بوده و این کار غیر معقول و خلاف قوانین موتورهای جستجوگر است.