عنوان تگ

عنوان تگ یا Tag header

نوشته شده در تاریخ ، توسط : مدیر سایت بازدید : 116
عنوان تگ یا Tag header
4.4 (88%) 5 votes

امروزه مسئله ی سئو وب سایت یکی از اصلی ترین دغدغه های مدیران وب سایت ها به شمار می آید. در واقع می توان گفت هر چقدر هم که سایت خوبی داشته باشید اگر مسئله ی سئو را رعایت نکرده باشید، با شکست مواجه می شوید. تگ عنوان نیز یکی از مهم ترین مسائل سئو سایت به شمار می رود. با استفاده از این تگ می توانید موضوعات را دسته بندی کنید و به خواننده کمک کنید تا موضوع را بهتر درک کند. از طرفی دیگر شما با این تگ به بات های گوگل اطلاع می دهید که در مورد چه موضوعی صحبت می کنید.

تعریف تگ های header

این تگ ها توسط وب سایت W3Schools تعریف شده اند: تگ های h1 تا h6 برای معرفی عناوین یک مقاله ی اینترنتی استفاده می شوند. بنابراین تعریف تگ h1 برای وب سایت ها مهم و ضروری است و باید از آن استفاده کنند. در مقابل، تگ h6 از اهمیت کمتری برخوردار است و برای جدا کردن عناوین کم اهمیت بکار می رود.
تگ h1 به اصلی ترین موضوع اشاره می کند و معمولا پر رنگ ترین و درشت ترین تگ محسوب است. اما تگ h6 از نظر فونت و رنگ کوچک تر و کم رنگ تر می باشد. با استفاده از این تگ ها می توانید در درک مطلب به مخاطب کمک کنید. موتور های جست و جو نیز از این تگ ها برای پیدا کردن مطالب شما استفاده می کنند. در حقیقت می توان گفت که تگ های header ساختار مطلب شما را نشان می دهند.

چگونه از این عنوان تگ برای سئو استفاده کنیم؟

بجز موارد بالا ، چند نکته ی مهم دیگر وجود دارد که باید در مورد تگ های عنوان بدانید:
• هدف استفاده از این تگ ها چیست؟
اصلی ترین هدف استفاده از این تگ ها، دسته بندی مطالب می باشد. اگر شما بتوانید با این تگ ها به مخاطب خود کمک کنید تا مطلب مورد نظرش را سریع تر پیدا کند، او را جذب کرده و رضایتش را جلب خواهید کرد. زمانی باید از تگ h1 برای وب سایت خود استفاده کنید که می خواهید یک توضیح جامع از سایت خود ارائه دهید.

بهتر است از تگ ها به ترتیب استفاده کنید؛ یعنی ابتدا عنوان تگ h1 بعد h2 و به همین ترتیب. در این صورت از لحاظ سئو بهترین بازدهی را خواهید داشت.

تگ های عنوان با استفاده از کلمات کلیدی

کلمه کلیدی یکی از مهم ترین موارد سئو محسوب می شود. کلمات کلیدی بر چند نوع هستند و مهم ترین آن ها فوکوس کیورد یا کلمه کلیدی مرکزی می باشد. این کلمه ی کلیدی مرکزی بهتر است که در عنوان ، متا و تگ h1 استفاده شود. از تگ h1 تنها یک بار باید استفاده شود. زیرا این تگ مانند تیتر اصلی یک روزنامه یا مجله است که تنها 1 بار نوشته می شود.

تگ h1 در آخرین نسخه ی HTML5

در نسخه ی قبلی HTML مدیران وب سایت تنها باید یک بار از عنوان تگ H1 استفاده می کردند و مجاز به استفاده ی بیشتر نبودند؛ و آن یک مرتبه استفاده هم باید برای لوگو استفاده می شد. اما امروزه در نسخه های جدیدتر HTML5 می توان از این تگ به دفعات بیشتری استفاده کرد.

اشتباهات رایج در تگ های Header

یکی از رایج ترین اشتباهات در استفاده از تگ های عنوان این است که سلسله مراتب را رعایت نکرده و پس از تگ h1 به تگ h3 می روند و تگ h2 را جا می گذارند؛ و یا اشتباه دیگرشان این است که برای چند موضوع مختلف از یک نوع تگ استفاده می کنند. این کار برای سئو سایت اصلا خوب نیست. پس برای بهترین نتیجه باید مراتبی که در ابتدا توضیح داده ایم را رعایت کنید.

عنوان تگ یا Tag header

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *