متفاوت بودن در بازاریابی اینترنتی

اهمیت متفاوت بودن در بازاریابی اینترنتی

اهمیت متفاوت بودن در بازاریابی اینترنتی
4.8 (95%) 12 votes

 • arrow_drop_down مقدمه

  اهمیت متفاوت بودن در بازاریابی اینترنتی و بازاریابی محتوا

  همیشه کپی کردن از رقیبان و نداشتن ایده و حرف جدید ، باعث افت و ضرر بسیار زیادی برای یک مجموعه، سازمان و .. می شود. زیرا هر حرفه و تجارتی رقیبان بسیار زیادی دارد که برای بهتر شدن تلاش می کنند. آن ها همواره در تلاش اند تا کار خود را ارتقا داده و مشتری بیشتری جذب کنند. پس شما هم برای برتری یافتن از رقبا باید ایده های خلاقانه و جدیدی ارائه دهید تا از دیگران متمایز باشید. در ادامه این مقاله اهمیت متفاوت بودن در بازاریابی اینترنتی را بررسی خواهیم کرد با ما همراه باشید.

  متفاوت بودن در بازاریابی اینترنتی

  وقتی صحبت از بازاریابی محتوا و ارائه ی اسناد و مقالات  به مشتری می شود، اکثرا تصور می کنند که این مقالات را میتوان از اینترنت پیدا کرد. در حقیقت اینترنت یکی از کاربری ترین و غنی ترین منابع است اما بازاریابی محتوا را نباید به معنی کپی کردن از اینترنت تلقی کرد.

  کپی کردن مطالب به بهینه سازی وب سایت شما ضرر می زند و کاربران هم وقتی مطالب تکراری شما را در اینترنت مشاهده کنند، حمایت خود را از شما سلب کرده و دیگر به شما اعتماد نخواهند کرد.اما درصورتی که کاربری که وارد وب سایت شما می شود و با مطالب خلاقانه و جدید روبرو می شود دیگر شما را با دیگران مقایسه نمی کند. اگر مطالب و مقالات را بصورت رایگان ارائه دهید مشتری هایی که می خواهند محصولات و خدماتی از شما دریافت کنند بیشتر جذب شما می شوند.

  گوگل نیز همه ی رفتارهای کاربران را درک خواهد کرد و می بیند که چه زمانی را در سایت شما سپری می کنند، روی مطالب کلیک می کنند و حتی آن ها را در شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک می گذارند. همه ی این موارد برای افزایش رتبه ی شما مفید هستند. بات های گوگل هم می توانند وب سایت های مفید را از وب سایت هایی که با ترفند، بهینه سازی شده اند را تشخیص دهند و هر چقدر سایت برای موتور جست و جو گر جذاب تر باشد، رتبه ی بالاتری می گیرد و بیشتر مورد توجه قرر می گیرد.

  رقیبان خود را دست کم نگیرید ! ! !

  در حقیقت نباید رقیبان خود را دست کم بگیرید. اگر رقیبانتان مدتی خدمات یا محصولات جدیدی ارائه نمی دهند به معنی شکست و افت آن ها نیست؛ درواقع آن ها می خواهند کسی که توانایی انجام این کار را دارد را استخدام کنند.