بهبود رتبه سایت

13 روش برای بهبود رتبه سایت در گوگل

13 روش برای بهبود رتبه سایت در گوگل
4.3 (86.67%) 3 votes

 • arrow_drop_down مقدمه

  اگر همواره به دنبال ارتقای رتبه ی خود در گوگل هستید پس حتما این مقاله را به دقت مطالعه کنید. زیرا ما این اطمینان را می دهیم که با پیروی دقیق از این راهنما می توانید به یکی از نتایج صفحه ی اول تبدیل شوید.

  افراد زیادی توانسته اند با بهره گیری از این روش ها، رتبه ی خود را ارتقا دهند. در این مقاله سعی داریم بررسی کنیم که چرا افراد گاهی نمی توانند رتبه ی بالایی بدست آورند و چگونه می توانند این شرایط را برای خود میسر کنند. پس این 13 مرحله را با دقت انجام دهید تا نتیجه ی خوبی بدست آورید.

  کلمات کلیدی سایت

  فهرستی از کلمات کلیدی تهیه کنید

  برای این کار ابتدا باید درباره ی کلمات کلیدی مورد نظر خود در حوزه ی کاری تان تحقیق کنید و لیستی از کلید واژه های هدف را تولید کنید. برای این کار می توانید از ابزار Google keyword planner استفاده کنید که می تواند میزان سختی و آسان بودن هر کلمه را به شما نشان دهد و همچنین می تواند می توان کلمات کلیدی مرتبطی را نیز به شما معرفی کند.

  کلمات کلیدی مرتبط با وب سایت خود تان را بیابید

  در این مرحله از کار ابتدا باید یک پژوهش رقابتی انجام داده و کلید واژه هایی که می توانید بر رویشان کار کنید را پیدا کنید و روی آن ها تمرکز کنید. برای این کار می توانید از ابزار هایی مانند Ahrefs استفاده کنید که می تواند به شما نشان دهد که برای پیشی گرفتن ار رقبا، به چند لینک و چه نوع بک لینکی نیاز دارید.

  اگر شما دلیل پایین بودن رتبه تان را ندانید قطعا نمی توانید آن را بهینه سازی کنید. در این مرحله می توانید کلمات کلیدی حیطه  کاری تان را پیدا کرده و از آن ها استفاده کنید. یافتن این کلمات کلیدی در سئو، بهینه سازی سایت و در تبلیغات گوگل نیز به شما کمک می کند. با اندکی تحقیق می توانید بفهمید کاربران بیشتر به چه چیزهایی نیاز دارند با این کار می توانید در هزینه های خود نیز صرفه جویی کنید.

  لینک بیلدینگ تدریجی و مستمر

  اگر یک استراتژی خوب داشته باشید ، نصف راه موفقیت را طی کرده اید. اگر در کار های خود برنامه ریزی دقیق و مشخصی نداشته باشید، به رتبه ی خود آسیب می رسانید.

  پس از هدف گذاری و انتخاب یک استراتژی خوب، اکنون می توانید فرایند دریافت لینک را شروع کنید. این مرحله نیازمند صبر زیادی است؛ زیرا باید لینک های طبیعی دریافت کنید. این فرایند باید آرام و به تدریج صورت گیرد تا گوگل شما را اسپم نخواند. برای این کار بهتر است در روز تنها 5 الی 10 لینک ایجاد کنید و از این حد تجاوز نکنید.

  هیچکس نمی داند که گوگل چگونه سایت ها را رتبه بندی می کند، اما واضح است که برخی از روش ها موثر تر هستند. مثلا گوگل به خوبی تشخیص می دهد که سایت ها از ترافیک مصنوعی یا تقلبی استفاده می کنند. برای اطمینان از طبیعی بودن کمپین خود ، از ابزار هایی  مانند Automatic link building scheduler استفاده کنید. سعی کنید تا کمپین خود را با SB rank پایین شروع کنید.

  استفاده از بک لینک ها

  بک لینک هایی با انکر تکست ها و کلمات کلیدی متفاوت بدست آورید

  اگر می خواهید متخصص سئو شوید بهتر است در مورد توزیع انکر تکست ها اطلاعاتی بدست آورید. اما اگر نمی خواهید متخصص سئو شوید و فقط می خواهید رتبه ی بالابدست آورید، می توانید از فرمول ساده شده ی آن استفاده کنید. برای طبیعی نشان دادن لینک های خود، اید 4 قانون را رعایت کنید:

  1. در لینک سازی خود از انکر تکست های متفاوتی استفاده کنید.
  2. 25 درصد از انکر تکست های وب سایت تان باید دارای آدرس سایت و خود URL باشد.
  3. 25 درصد از انکر تکست های شما باید دارای نام برند و یا دامنه سایت شما باشند.
  4. برای طبیعی نشان دادن لینک بیلدینگ خود، باید از کلمات کلیدی متفاوتی در هر کمپین خود استفاده کنید.

  این قوانین به شما کمک می کنند رتبه ی سایت خود را به راحتی ارتقا دهید.

  از اثر سینرژی الگوریتم پنگوئن 3.0 استفاده کنید

  تحقیقات مختلف نشان می دهند که سایت promgirl.com با بیش از 25000 کلمات کلیدی، جزو 20 رتبه ی برتر گوگل بوده و توانسته است با تنها 1800 لینک،  1500000 بازدید کننده را به خود اختصاص داده است. اگر 2500 کلید واژه را بر 1800 لینک تقسیم کنید متوجه خواهد شد که یک بک لینک 20 رتبه ی برتر برای 14 کلمه کلیدی تولید کند. آیا می دانید چگونه می توان از طریق تنها یک لینک، 14 موقعیت خوب را در گوگل بدست آورد؟

  توضیح اثر سینرژی الگوریتم پنگوئن 3.0

  برای ایجاد لینک هایی طبیعی ، حتما باید انکر تکست های شما حاوی سایت، نام برند، نام دامنه و سایر کلمات کلیدی باشند. پس نتیجه می گیریم که اگر سایت شما دارای نام برند، آدرس سایت و یا کلمات کلیدی دیگر می باشد، پس لینک هایی که در انکر تکست می سازید باعث افزایش رتبه ی یک باره ی سایت می شود.

  • تمامی کلمات کلیدی فعلی در یک بک لینک
  • همراه کلمات کلیدی درون محتوا
  • با کلمات کلیدی یا دم دراز

  لینک های خود را با محتوا احاطه کنید

  1. دنبال کردن فرمول توزیع طبیعی انکر تکست
  2. افزایش تعداد دامه های ارجاعی سایت خود
  3. دنبال کردن قوانین راهنما، برای اینکه کمپین شما طبیعی به نظر برسد

  بهتر است لینک های خود را با محتوای غنی از کلید واژه های مختلف احاطه کنید. زیرا چنین لینک هایی طبیعی تر و بهتر خواهد بود. اگر از این لینک ها استفاده نکنید، ظاهرا لینک های شما مشکوک به نظر می رسند و ممکن است جریمه شوید.

  روش  SB

  پیج رنک گوگل، دیگر به روز رسانی نمی شود. پس می توانید از روش های دیگری برای درک ارزش صفحات استفاده کنید . روش هایی مانند SB که بر اساس ایندکس PA و DA محاسبه می شود. تنوع یکی از نکات کلیدی برای دریافت رتبه ی بهتر در گوگل است. S8 در حقیقت مخفف کلمه ی Social Blade است.

  S8 بر اساس تعداد اعضای کانال و تعداد بازدید ها محاسبه می شود . پس از راه اندازی سیستم، از آنجایی که عده ای می توانستند با اسپم کردن ، تعدا بازدید کننگان خود را افزایش دهند .

  درنتیجه معلوم شد که این دو عامل قادر به تشخیص درستی عملکرد بازدید کنندگان نیستند.

  برای جلوگیری از این کار نحوی ی محاسبه ی S8 تغییر پیدا کرد. اکنون اولین عامل مهم اعتبار کانال یا هر شبکه ی اجتماعی دیگر است.

  اکتور مهم دیگر ، میانگین بازدید ها و اعتبار دیگر شبکه هایی است که محتوای شما را به اشتراگ گزاشته اند. اگر رنک S8 بالا یا پایین باشد از نظر گوگل مشکوک است .

  بیشتر لینک ها یتان باید از رنک S8 صفر و یا یک باشند تا به نظر گوگل طبیعی باشند. فقط 10 درصد از لینک های شما باید با رنک S8 4 یا بالاتر باشند. اگر لینک های موجود شما این شرایط را ندارند آن ها را حذف نکنید و فقط اینک های جدیدی با این شرایط ایجاد کنید.

  لینک بیلدینگ

  20 درصد از لینک ها باید اشاره ای به صفحات داخلی سایت داشته باشند

  در حقیقت 80 درصد از لینک  ها باید به صفحه ی اصلی و 20 درصد باقی مانده به صفحات داخلی اشاره کنند. این قانون برای سایت های بزرگ بسیار مهم تلقی می شود. این سایت ها با این چنین بک لینک هایی رتبه ی بالا تری کسب خواهند کرد. مثلا سایت Seventeen دارای 17 درصد بک لینک هایی است که به صفحات داخلی اشاره می کنند. تحقیقات نشان داده اند اگر این بک لینک ها درصد بالاتری داشته باشند می توانند اثر معکوس و منفی داشته باشند.

  سئو On-Page

  بهینه سازی On-Page به تنهایی نمی تواند برای بهبود رتبه سایت تاثیرگذار . جدا از بحث تعدالینک ها، اگر On-Page خوبی نداشته باشید نمی توانید رتبه ی خوبی بدست آورید. باید مطمئن شوید که حداقل 50 صفحه دارید که محتوای منحصر به فردی دارند. تولید محتوا را باید جدی بگیرید زیرا تاثیر بسزایی در نتایج رتبه ی گوگل دارند. باید همواره وب سایت خود را به روز رسانی کنید و محتوای جدید و به روزی خلق کنید. از محتوای تکراری پرهیز کنید.

  این 5 اشتباه رایج را انجام ندهید

  1. تعداد لینک های تهیه شده ممکن است کافی نباشند. می توانید از ابزار های مختلفی برای شناسایی تعداد لینک های خود استفاده کنید.
  2. لینک هایی که خریداری کرده اید تنها 3 ماه دوام دارند و گوگل این لینک ها نادیده می گیرد.
  3. با ابزار های Ahrefs و یاRankingnals لینک بیلدینک خود را تقویت کنید.
  4. اگر لینک دارید، اما سایت تان ترافیک خوبی ندارد، تاثیری در گوگل نخواهد داشت. لینک ها یتان در هیچ کجا ظاهر نمی شوند و گوگل این لینک ها را غیر طبیعی تلقی می کند.
  5. از آنجایی که گوگل الگوریتم های خود را تغییر داده است، از فشار روانی استفاده می کند.

  لینک بیلدینگ خود را نیمه کاره نگذارید

  یکی از اشتباهات بسیار رایج و بسیار پر ضرر این است ، که گاها افراد کمپین های خود را پیش از نتیجه دادن  ، نیمه کاری رها می کنند. از آنجایی که سئو یک سرمایه گذاری بلند مدت است.

  نمی توانید یک شبه نتیجه ی لینک بیلدینگ خود را ببینید. به همین دلیل با صرف وقت و حوصله باید استراتژی های خود را تکمیل کنید. اگر رتبه بندی سایت شما در مقطعی افت داشت باید بدانید که این به دلیل الگوریتم های جدید گوگل است.

  نتایج را مرتب پیگیری کنید و این سه مورد را به یاد داشته باشید

  1. کمپین شما رتبه ی شما را افزایش می دهد و این مسئله ربطی به افزایش ترافیک ندارد.
  2. باید همیشه تغییرات رتبه ی خود را با ابزارهای مخصوص پیگیری کنید.
  3. برنامه لینک بیلدینگ خود را ادامه دهید و آن را نیمه کاره رها نکنید.