×
تاثیر نرخ کلیک بر سئو

نرخ کلیک یا CTR چیست

مقدمه

نرخ کلیک یا CTR یکی از مواردی است که برای ارتقای رتبه سایت خود باید به آن دقت کنید. قبل از توضیح این اصطلاح کلیدی سئو،‌برای استفاده از آن و مشاهده مقادیر مربوط به Click-through rate میتوانید از ابزار گوگل سرچ کنسول استفاده کنید. امروزه همه می دانند که بازاریابی اینترنتی و رتبه بندی گوگل تا چه اندازه مهم هستند. آشنایی با اصطلاحات و واژگان مربوط به آن هم خالی از ارزش و اهمیت نیست پس در این مقاله به این بحث می پردازیم.

تعریف CTR در گوگل

نرخ کلیک یا Click through rate ) CTR ) به نسبت کلیک های کاربران به تعداد نمایش لینک در نتایج جست و جو ها می گویند. مثلا یک وب سایت در نتایج گوگل 2000 بار ظاهر شده و تعداد کلیک روی لینک آن 200 بار بوده است؛  پس در نتیجه CTR آن می شود 20درصد. به این معنی که 20 درصد از کاربران روی لینک این وب سایت کلیک کرده اند.

فرمول محاسبه CTR :

 تعداد کلیک ÷ تعدا نمایش  = Click-through rate

 

 

CTR چگونه رتبه سایت را تعیین میکند

 تاثیر  نرخ کلیک بر سئو و رتبه های گوگل

گوگل نتایج را بر حسب رفتار کاربران تغییر می دهد و CTR هم تاثیر زیادی در رتبه ی وب سایت شما دارد. بالا بودن رتبه سایت تان به این معنی ست که شما برای پاسخ کاربر نتیجه ی مناسبی بوده اید؛ پس به شما رتبه ی خوبی می دهد. اگر تازه وب سایت تان را ایجاد کرده اید و خیلی معروف نیستید، برندینگ و تبلیغات می تواند تاثیر مثبتی روی CTR و سئو سایت داشته باشد.

کاربران، تعیین کنننده نرخ کلیک

تاثیر تجربه ی کاربری بر CTR چیست

یکی دیگر از عواملی که نرخ کلیک و رتبه ی شما را افزایش می دهد، اهمیت دادن به تجربه ی کاربر و جلب رضایت کاربر است. مثلا کاربری موضوع مورد نظر خود را جست و جو کرده و در نتیجه با سایتی جامع و کامل مواجه می شود که به تمام سوالات او پاسخ داده است. درمقابل با سایت دیگری مواجه می شوید که هیچ ارتباطی با موضوع شما نداشته و با ترفند سئو کلاه سیاه به موفقیت رسیده و رتبه ی خوبی کسب کرده است. پس شما از آن سایت خارج می شوید و در نتیجه بانس ریت سایت بالا می رود.

و حتی اگر بار دیگر هم با آن دو سایت مواجه شوید، مطمئنا آن سایت معتبر و جامع و کامل را انتخاب می کنید. گوگل این رفتار های شما را درک خواهد کرد و برای آن اهمیت بسیاری قائل است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید مقاله این سایت را مشاهده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *